Nedávno jsme vás informovali o první globálně laděné předváděcí akci Xiaomi. Z počátku se spíše spekulovalo pouze o možnosti vycestování představenstva ven z domovské Číny do Dillí a zde předvedení jejich dalšího výrobku. Avšak s přibývajícím časem a postupným uvolněním dalších teaserů, můžeme konstatovat, že opravdu půjde o globální záležitost.

Ve spojení s těmito teasery a uniklými snímky chystaného telefonu, který vychází z pracovního názvu Ferrari se dá vydedukovat, že nás čeká představení nového telefonu, který by měl být dalším pokračováním série Mi 4, přesněji Xiaomi Mi 4i. O pravděpodobných specifikacích jsme vás již informovali zde a zde.

Nyní máme nové zprávy, které se týkají neméně zajímavé věci a tou je cena. Podle asijského portálu mobile-dad.com, dostane první globální zařízení Xiaomi velmi dravou cenovku. Spekuluje se dokonce o ceně 999 juanů, což odpovídá 149 Euro/4200 Kč, dle aktuálního kurzu. Pokud by se tato cena potvrdila, tak moc nevěříme, že bude představen telefon s již uveřejněnými specifiky, postavený na platformě Mi 4.

Vezmeme-li v potaz i ceny konkurentů, jakým je například Meizu M1 Note, který by měl mít podobné vlastnosti, tak se spíše přikláníme k ceně 1299 juanů, tedy 195 Euro.

Každopádně i kdyby cena nakonec odpovídala druhé verzi, tak si myslíme, že jde o velmi konkurence schopný přístroj. Uvidíme, kam s tímto zařízením chce Xiaomi přímo zamířit. Do odhalení veškerých informací zbývá necelých 72 hodin.

[zdroj]