Ohodnoťte článek

Přestože Xiaomi oznámilo tento přístroj již v půli ledna tohoto roku, tak stále Xiaomi Mi Note Pro není dostupný na trhu. Současné dvě verze, rozdělené dle velikosti úložiště, jsou považovány za nynější firemní vlajkovou loď. Ačkoli společnost zatím nezveřejnila oficiální údaj o spuštění prodeje, tak CEO Lei Jun prostřednictvím svého Weibo účtu odhalil termín předpokládaného začátku prodeje, což potvrzuje i nedávné zveřejnění v certifikačním úřadu TENAA.

Chtělo by se zvolat hurá, je tu však několik háčků, jak jsme již u Xiaomi zvyklí. Tak za prvé, tento termín Lei Jun zmínil v souvislosti se začátkem Pre-Orderu. A za druhé jedná se o dostupnost na čínském trhu, což je dobrá zpráva pro čínské fanoušky, ne už tak skvělá pro fanoušky ze zbytku světa.

Tato verze telefonu se svými specifiky se určitě může zařadit mezi současné top přístroje na trhu, asi snad jen s výjimkou Samsungu S6, která světu řádně utekla. Mimochodem termín uvedení na trh koliduje s uvedením i dalších novinek, jakými jsou P8 od Huawei nebo představením bezrámečkové Nubia Z9 a uvedením Z9 Max na trh. V reálu, ačkoli přístroj byl představen v lednu, to znamená, že na trh se dostává nakonec ve stejnou dobu, jako jeho konkurenti.

Xiaomi Mi Note Pro

Pro připomenutí si zopakujeme specifikace, tohoto high-end telefonu. Xiaomi Mi Note Pro obsahuje 64bitový procesor s osmi jádry Qualcomm Snapdragon 810 s 4GB RAM LPDDR4 pamětí a 64GB úložného prostoru. Vpředu najdeme 5,7 palcový displej s 2K rozlišením (1440p). K dispozici bude 13 MP zadní fotoaparát s OIS a 4 MP přední kamera s použitím senzoru složeného z ultrapixelů. Telefon je vybaven nezávislým Hi-Fi audio čipem. Konektivitu zařídí podpora DualSIM Standy s podporou 4G a Wi-Fi Cat.9.

Vše toto je zasazeno do těla vyrobeného ze skla a kovu. V tomto případě s kovovým rámečkem v odstínu Champagne. Cena  byla stanovena na 3499,- juanů (14700 ,- Kč / 525,- Euro), jen v případě koupě on-line v Číně. Cena v Evropě bude podstatně vyšší, bohužel si myslím, že bude atakovat, ne-li přesahovat až hranici 20.000,- tisíc Kč.

[zdroj][zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.