Na konci roku 2014 se Chuwi povedlo vyprodukovat levný tablet Vi8 (psali jsme např. ZDE), který zákazníka oslovil zejména parádním poměrem cena/výkon a prodejní čísla byla k radosti firmy opravdu velmi slušná. Protože vítězná formule se přece nemění a zákazník potřebuje i větší „šudlací destičku“ než byl 8″ minulý model tak se na trh teď dostává 10.6″ Chuwi Vi10 s velmi podobnou filosofií. Povedlo se tedy čínské společnosti navázat na minulý úspěch ?

Chuwi Vi10 opravdu zachovává některé z prvků Vi8, ale jde cestou jejich vylepšování, často až překvapivě rasantnímu. Začněme u designu a konstrukce, kde se nejedná o pouze plastové zpracování, ale rámečky jsou vyztuženy kovovými pláty a vůbec tablet v podstatě jako by z oka vypadl modelu V10HD 3G (recenzovali jsme ZDE) , jen tloušťka nepatrně narostla na 8.8 mm. Rozdíl najdeme v použité úhlopříčce, kde se inženýři Chuwi rozhodli pro 10.6″ řešení s poměrem stran 16:9, které se chlubí 14 % nárůstem použitelné plochy oproti standardním 10.1″ s poměrem 16:10. Displej samotný pak je lehce Achillovou patou tabletu, protože v rámci orientace na nízkou cenu je použitý IPS panel s rozlišením pouhých 1366×768. Na druhou stranu to je rozlišení, které dodnes vídáme u levnějších notebooků s mnohem většími displeji a nikdo se nad tím nepozastaví. Rozhodně se však jedná o slabší místo Chuwiho.

chuwi 2

Hardwarové vnitřnosti pak nabídnou mnohem radostnější pohled, použit je Intel Atom Z3736F s maximálním taktem 2.16 GHz, 2 GB DDR3 RAM a 32 GB eMMC úložiště. Nejedná se o model se SIM slotem , takže co se týče konektivity tak se musíme spokojit pouze s Wi-Fi a Bluetoothem. Trumfem v rukávu je však konektorová výbava, která zahanbuje i některé konkurenty s Core-M modely, protože Chuwi má k dispozici hned DVA plnohodnotné USB porty (sice jen 2.0 ale stejně 🙂 ), navrch ještě jeden mini USB sdílený s napájením, microHDMI a microSD slot. Co chtít více… Kapacita baterie vypadá na papíře také velmi slušně a 8000 mAh by na chvíli vydržet mohlo. Stejné jako Vi8 je i Vi10 dual-boot zařízení, tedy uvnitř najdeme jak Android 4.4 tak Windows 8.1, takže máme na dosah to nejlepší z obou světů jak se nám zachce.

Bez názvu

Chuwi Vi10 se začalo prodávat v Číně za parádní speciální cenu 799 juanů (tedy asi 128$), ale na tu bohužel našinec s určitostí nedosáhne. První vlaštovky přeprodejců ho pak nabídnou bratru za 170$ a nutno podotknout, že v této ceně ještě není obsažen klávesnicový dok. Jedná se vskutku o velmi povedený kousek a jsem si jistý, že si své zákazníky najde, protože za danou cenu pravděpodobně nenajdete lepší univerzální tabletovou volbu s podobně skvělou konektivitou a výkonem. Jen tak dál Chuwi.

[Zdroj]