Před několika dny jsme vás informovali o dnešní akci s účastí společnosti Xiaomi. Neopomněli jsme zmínit ani spoluúčast jedné z dalších významných společností – NineBot, která nejen v Číně patří ke špičce v produkci gyroskopických vozítek (dalo by se říci, že šlo o konkurenci u nás více známého Segway).

„Šlo o konkurenci“, ano minulý čas je tu na místě. Dnes Xiaomi ohlásilo připojení společnosti NineBot do svého tzv. MI ekosystému, a to za pomoci společné investice v hodnotě 80 mil. dolarů od Xiaomi, Shuwei Capital, Sequoia Capital a WestSummit Capital.

Ninebot _2

Společnost NineBot byla založena týmem inženýrů se zájmem o rozvoj nových technologií s využitím v oblasti ochrany životního prostředí spolu s umělou inteligencí. Spolu s techniky z R&D teamu se jim pomocí robotických technologií a technologií autopilota povedlo vyvinout nový typ elektrického tzv. samo-vyvažovacího vozítka Windrunner. To bylo v roce 2012 a o 2 roky později společnost NineBot představila NineBot One, inteligentní a módní nástroj pro osobní dopravu s interaktivními funkcemi.

Ninebot _3

To není však vše. Teď nastal čas vysvětlit výše uvedený minulý čas. Jakožto nový člen rodiny v Xiaomi ekosystému, přináší NineBot právě nyní plně potvrzenou akvizici do společnosti Segway se 100% vlastněného kapitálu a majetku. Segway je, pro nás smrtelníky, znám především svými gyroskopickými vozíky, které již před X lety udivily svět. Vozíky se díky legislativě a hlavně vysokým pořizovacím nákladům bohužel masivně nerozšířili, ačkoli kde se zjeví, budí velkou pozornost. V současné době se vedle těchto vozíků firma soustředí na oblast ochrany osob a tzv. green dopravy. Mezi jejich produkty patří již výše zmíněné samo-vyvažovací vozíky Segway Personal Transporter (PT), elektro vozítka a různá robotická vozítka. Díky investicím a vývoji v oblasti těchto elektricky poháněných vozítek je společnost leaderem ve sféře nově vznikajícího obchodního prostoru malých elektrických vozidel (SEV).

Ninebot _4

Takže se pojďme podívat, jak se tato akvizice a investice promítla do portfólia produktů, která budou nabízena prostřednictvím obou společností NineBot a Segway. A jak se říká, obrázek vám poví více než tisíce slov.

Ninebot _5

Tento nově sestavený tým se může pochlubit globálním zastoupením ve více než 100 zemích světa, nejlepšími partnery z celého světa a více jak 400 průmyslovými patenty.

Ninebot _6

Ninebot _8

Ninebot _7

Lei Jun: Chci jeden Segway (PT). 

Ninebot: Už je to naše!  

Na dnešní tiskovou konferenci Lei Jun dorazil právě na palubě jednoho vozítka od NineBot a poblahopřál společnosti NineBot k akvizici společnosti Segway. „Jsem plně přesvědčen, že nový team v kombinaci s talentovanými techniky Číny a Ameriky vytvoří zázrak a vybudují jednu ze světových společností budoucnosti.“. Do nynější doby Xiaomi tak investovalo již do 27 podniků. Xiaomi je připraveno na spolupráci se všemi špičkovými start-upy a tím je chce podpořit v jejich rozvoji vlastních inteligentních gadgetů.

Ninebot _9

[zdroj]