Zhruba před rokem se na trhu objevil Doogee DG800 Valencia. Telefon, který ve své době patřil k velmi zajímavým modelům společnosti Doogee. Skvělý elegantní design, zadní dotykový panel a především výtečný poměr cena/výkon. Sama jsem neodolala a „Valentýna“ si pořídila.

Doba ovšem pokročila a v letošním roce pro nás společnost Doogee připravila nástupce s názvem Valencia 2 Y100 Pro. Ten sice bude vycházet z loňského modelu, ovšem dočká se několika změn a inovací.

Na stránkách Doogee se můžeme dočíst, že nový „Valentýn“ bude mít opět skvělý design s vynikajícím dílenským zpracováním. Podle zveřejněných snímků nelze než souhlasit s tímto tvrzením o kvalitním designu. Valencia 2 dokonce vypadá, že je vyroben z kovu, ale pokud přihlédneme k cenám, za jaké jsou produkty Doogee prodávány, můžeme předpokládat, že půjde spíše o tvrzený plast.

This slideshow requires JavaScript.

Co se týče informací o parametrech zařízení, ty jsou zatím poměrně kusé. IPS displej by měl mít úhlopříčku 5 palců s rozlišením 1080 x 720 pixelů. Procesorem by měl být čtyř jádrový MT6735 s 2 GB RAM a podporou globálních LTE sítí. Hlavní kamera by měla být 13 MPix se senzorem Sony. Baterie bude mít kapacitu 2200 mAh. Proslýchá se i cosi o nadstavbě DG OS a třech speciálních LED diodách, které by měly signalizovat nejen příchozí zprávy, hovory a maily, ale měly by ukazovat i stav nabití baterie. Neměly by chybět barevné zadní kryty a „chytré“ pouzdro.

Dá se říct, že podle těchto informací by mohl být Valencia 2 Y100 Pro velmi zajímavým kouskem. Pokud se ještě společnosti podaří dodržet jejich stávající cenovou politiku a telefon bude nabízen za cenu kolem 150 dolarů, mohl by zaznamenat podobný úspěch jako jeho předchůdce.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.