Noční můra zaměstnavatelů se dnešním brzkým ránem stala skutečností a návyková karetní hra Hearthstone dorazila po dlouhém čekání v oficiální verzi i na mobilní telefony. Není už tedy nutné závidět majitelům tabletů či phabletů, či pokoutně instalovat neoptimalizovanou a problematickou upravenou verzi na naše kamarády s menšími displeji. Dnes vydaná mobilní verze je šitá na míru telefonům a potvrzuje to kudy chodí, výrobci přepracovali UI, zvětšili fonty a zmenšili velikost instalace, takže i na telefonu budete mít veškerý komfort ovládání. Hearthstone je opravdu k dispozici v podstatě na jakýkoli mobilní telefon, protože minimální požadavky hovoří o Androidu 4.0 a 1 GB RAM pro Androidové kousky a iPhone 4S pro jablečné kolegy. Jen holt uživatelé Windows Phone zatím ostrouhali a nevypadá to, že by se na ně v dohledné době dostalo.

Tvůrce této hry firmu Blizzard Entertainment asi není i jen mírně zasvěceným nutno představovat a stačí jen uvést, že se jedná o pravděpodobně jedinou herní firmu v historii, která nejen že nevyprodukovala špatnou hru, ale veškeré její portfolio je lemovány superhity a hrami definujícími žánr. Tituly jak Starcraft, Diablo nebo World of Warcraft jsou opravdu bez výjimek legendami a desítky miliónů hráčů se do nich každodenně vrhají s neutuchajícím nadšením. Hearthstone se honosí podtitulem Heroes of Warcraft a je tedy jasné, že se jedná o hru spadající do fantasy Warcraft universa. O její kvalitě pak vypovídá soubor ocenění, např. Nejlepší mobilní hra roku 2014, Nejlepší mltiplayer roku 2014 nebo rovnou Hra roku 2014 na Game Awards, DICE awards, Gamespot, Gametrailers, BAFTA Video game awards a jiné. To vše bez existence verze pro mobilní telefony…

HFVRX3M6X10H1428616926500

Hearthstone je sběratelská karetní zaměřená zejména na souboje mezi jednotlivými hráči a dá se zkráceně popsat jako zjednodušené a chytlavější legendární Magic The Gathering. Celá hra je Free to Play model a pokud nechcete, tak opravdu nemusíte utratit ani korunu, veškeré nákupy ať už balíčků karet nebo rozšíření jsou k dispozici v herní měně, jejíž získávání je velmi rozumně vybalancováno a je velmi ovlivněno schopnostmi hráče. Celá hra je samozřejmě zastřešena Blizzardovským Battle.net, takže máte k dispozici veškeré vymoženosti této platformy, tedy např. jednotný list přátel hrajících jakoukoli online Blizzard hru včetně chatu a podobně. Hearthstone je také na dobré cestě stát se další e-sport hrou a hráč má možnost zúčastnit se nepřeberného množství profesionálních i amatérských turnajů, často o velmi zajímavé ceny. O hře by se opravdu dalo mluvit hodiny a hodiny a jak už jste asi postřehli, tak autor k ní chová vřelé city a v podstatě denně ho můžete potkat na evropském Ranked žebříčku 🙂 Pokud vás strategické a logické karetní hry aspoň trochu oslovují, tak neváhejte a Hearthstone vyzkoušejte, na mobilním telefonu nic lepšího dnes opravdu nenajdete.

RYWDV9CSSYJN1428959630730

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.