Zdá se, že série novinek Xiaomi nemá konce. Nyní jsme obdrželi čerstvou zprávu o netrpělivě očekávané verzi Xiaomi Mi Note Pro. Toto zařízení by se mohlo na trhu objevit každým dnem. Předpokládá se však, že bude uvedeno s patřičnými fanfárami, což by mohlo znamenat jeho ohlášení na některé z blížící se avizované akci.

Čerpáme především z certifiakčního úřadu TENAA, kde se tento phablet aka vlajková loď od Xiaomi objevil. Zde také obdržel povolení pro jeho provoz v čínských sítích. To znamená, že nic nebrání jeho prodeji v tamních končinách.

Zopakujme si jen, že se jedná o vlajkovou loď společnosti, která sice byla představena již v lednu/januári, ale teprve nyní se dostává na trh. Xiaomi Mi Note Pro je teprve druhým telefonem po LG Flex 2, který v sobě ukrývá kontroverzní procesor od Qualcomm, Snapdragon 810. Další podstatné specifikace telefonu jsou: displej s úhlopříčkou 5,7 palce a rozlišením 2K (2560 x 1440 px), procesor 64-bitový s osmi jádry se strukturou big.LITTLE, 4GB RAM a 64GB interního úložiště, které však nepůjde rozšířit. Telefon bude podporovat 4G sítě, jak TDD, tak i FDD, bohužel opět bez 800 a 900MHz. Tělo vyrobeno ze skla a kovu v tzv. unibody zpracování, slot pro dvě SIM v režimu dual stanby, přední fotoaparát s rozlišením 4Mp a hlavní s 13Mp a konečně operační systém poběží na základu Android 5.0.2. Detailní výpis specifikací zde.

A cena? Ano, ta již nepatří mezi ty nejlevnější a dostává se na průměr takto vybavených přístrojů, jakým bude například i očekávaná Nubia Z9 Max s podobným vybavením. Zkrátka Xiaomi si za tento kousek bude účtovat 3299 juanů, tedy cca 13779 Kč/503 Euro. Jen pro upřesnění kurz juanu stále posiluje vůči dolaru, tedy oproti koruně a Euru je to ještě markantější a druhé upozornění se týká dostupnosti za tuto cenu. Jedná se především o čínskou cenu a k tomu ještě on-line Xiaomi shopu. Bude zajímavé sledovat kolik si za tento kousek naúčtují překupníci.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.