Xiaomi má za sebou oslavy pátého výročí založení společnosti a oslavilo to s velkou grácií. Jednak nám představilo 5 nových produktů (více zde) a také lámalo všechny možné rekordy v prodejích, až z toho vznikl rekord zaevidovaný i v Guinessově knize rekordů (více zde). Nyní by člověk očekával, že bude čas na načerpání dalších sil. To by však nebylo Xiaomi, aby opět nerozčíslo zrcadlově hladkou hladinu jezera. Xiaomi totiž plánuje velkou akci na konec tohoto měsíce.

V první řadě můžeme tuto událost označit jako vůbec první globální svého druhu. Tím „globálním“ v tomto případě neznamená uvedení produktu na celosvětový trh, ale jde o představení, které bude hostit jiná země než domovská Čína. Dá se tedy předpokládat, že celá akce bude probíhat v anglickém jazyce. Tu čest hostitelské země dostala Indie a konkrétněji Dillí 23. dubna/apríla.

Xiaomi

Akce se zúčastní celá špička vedení společnosti, tedy Lei Jun, Bin Lin a Hugo Barra. To naznačuje, že se nebude jednat o žádnou triviální záležitost. Zajímavé je, že do akce zbývají necelé dva týdny a u Xiaomi bývá zvykem vždy před uvedením zásadní novinky vytvořit velký humbuk. V tomto případě je však poměrně klid, no uvidíme, ještě zbývá několik dnů.

O tom, co bude nakonec představeno se vedou již čilé diskuze. Dost možná se dočkáme představení další vlajkové lodi, tedy nové generace Mi 4 – Mi5. Každopádně ať je to cokoliv, budeme tuto akci podrobně sledovat.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.