Samsung se na poli inovací nehodlá hned tak zastavit. Podle Analyst Days prezentace, chce u svého přístroje Note 5 zprovoznit UHD Super AMOLED displej s rozlišením 2160 x 3840 pixelů. Což k úhlopříčce 5,78 palce u Edge varianty a 5,89 palce u normální verze by znamenalo, že výsledná jemnost obrazovek obou modelů by dosála hodnoty 762 ppi, respektive 748 ppi!

Co to znamená pro běžného uživatele? Ano, to je správná otázka. Uživatel denně masírovaný marketingovými nabídkami se začíná utápět v říši čísel, která mají za cíl jediné: zvýšit prodejnost i cenu produktu. Mezi námi, jaké rozlišení je lidské oko schopno vnímat? Někde těsně nad hranicí 300 ppi (Pixel Per Inch) přestává lidské oko rozeznávat jednotlivé pixely. A nějak se nám z celé problematiky o rozlišení vytratily parametry jako například: typ použitého panelu, podsvícení, zobrazovací úhly, kontrast atd., které jsou samozřejmě také důležité pro posouzení celkové kvality obrazu.

samsung-display-slide-1

Proč tedy mít hustotu rozlišení kolem 760 ppi? Někdo možná namítne, že obraz bude přirozenější, že barvy a přechody budou lépe vykresleny atd. Ale to vše jde ruku v ruce s náklady na vývoj těchto technologií, s nárokem na baterii a hlavně s nárokem na zákazníkovu peněženku. Takže tu máme FullHD, QuadHD, QHD a možná brzy i UHD. Ruku na srdce, kdo z vás pozná, kromě ceny, jednotlivá rozlišení pouhým okem a kdo bude rád za větší nárok zařízení na baterii? Já tedy ne a nějaké UHD mě opravdu nedostává do kolen.

[Zdroj]