Včera byl představen velmi zajímavý přístroj, uveden pod hlavičkou Hosan S7. Zařízení se tak stává novou vlajkovou lodí této značky. Telefon vzhledově vypadá impozantně. Na první pohled se můžeme domnívat, že jde o bezrámečkovou konstrukci, rámečky odhalí až samotné zapnutí přístroje. Konstrukční materiály patří k těm nejlepším. Posuďte sami, na přední a zadní panel bylo použito sklo a rámeček je vyroben za pomoci nové nano-technologie vstřikování ze slitin kovů. Telefon bude dodáván ve třech barevných odstínech černá, bílá a zlatá.

Zařízení nazvané jednoduše Hosan S7 bude osazeno osmi jádrovým 64-bitovým procesorem od MediaTeku s tím, že by se mělo jednat o čip z vyššího výkonnostního patra. Bohužel zástupci výrobce byli v tomto skoupí na bližší informace. Pouze potvrdili 13 podporovaných frekvencí LTE, 3G a 2G a že jde o DualSIM telefon.

Ostatními specifikacemi telefon míří někam do současné velmi populární střední třídy. Telefon bude disponovat 5,5 palcovým FullHD displejem, který dle obrázků poukazuje na skoro bez rámečkovou konstrukci, avšak po rozsvícení displeje lze odhalit malý trik producenta v podobě umístění černého skla na předním panelu zasahujícím od jednoho okraje k druhému a kryjícím tak rámečky.

hosan-s7-1

Operační paměť dosahuje kapacity 3 GB a úložného prostoru bychom měli mít k dispozici 16 GB s možností rozšíření o microSD karty. Kamery budou osazeny 13 megapixelovým senzorem u  hlavního fotoaparátu a 8 MPx v případě přední kamerky. Výrobce v tomto případě vyzvedl, že se jedná o stejný zdroj jako u Apple. Vedle hlavního fotoaparátu najdeme LED blesk s jednou diodou. Na spodní hraně telefonu můžeme vidět 2 mřížky výstupu reproduktorů, což by mohlo ukazovat na stereo.

Baterie v přístroji Hosan S7 disponuje kapacitou 3000mAh a funkcí rychlého nabíjení, kdy za 30 minut by mělo být dosaženo nabití na 51% kapacity baterie. Celý systém poběží na Android KitKat 4.4.4, tedy prozatím.

Pokud se budeme bavit o ceně, tak ta byla stanovena na 1999 juanů, tedy zhruba 8186 Kč/299 Euro. Nepadla však zatím jediná zmínka o možnosti mezinárodního prodeje.

Zařízení se papírově jeví jako velmi zajímavé. Uvidíme s čím se producent ve skutečnosti pochlubí a zda-li se potvrdí výše uvedená specifika s případně dobře odladěným systémem.

hosan-s7-3

hosan-s7-4

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.