Dnes se objevily dvě zprávy o možnosti blížícího se uvedení novinky společnosti Gionee. Ta uvedla na nedávno proběhlém kongresu MWC 2015 v Barceloně další ultra-thin telefon Gionee S7. Ačkoli se čekalo, že by tento telefon mohl opět posunout laťku v zeštíhlování, tak se tak nakonec nestalo a se svými 5,5 mm se spíše řadí k těm průměrným přístrojům v kategorii ultra tenkých telefonů.

Nyní však prosákly informace o uvedení nové vlajkové lodi Gionee Elife E8. To, jestli tato novinka posune výše zmíněnou hranici, není známo. Telefon by však měl opět dostat nálepku „tenký“. Avšak společnost si zakládá i na jiných důležitých specifikách a těmi v tomto případě jsou výkon, výdrž baterie nebo kvalitní fotoaparát.

Podle všeho by Gionee Elife E8 měl dostat velmi výkonný procesor a s největší pravděpodobností dostane přednost MediaTek 6795 před Qualcommem. Jedná se o osmi jádrový 64-bitový procesor, který byl nedávno představen jako Helio X10 (více zde). Podle nepotvrzených informací může telefon disponovat fotoaparátem s rozlišením až 20 megapixelů. Na zadní straně telefonu by se mohl objevit také snímač otisků prstů po vzoru IUNI U3, mimochodem Gionee je majitelem této zajímavé značky. Hodně se spekuluje o velikosti displeje a některé informace dokonce uvádějí velikost 5,7 až 6 palců, což se zdá už trochu utažené za vlasy, ale… uvidíme!

Podle informací z MTKJ.com by se telefon měl vyznačovat velmi jemným, ale velice robustním tělem. Také se píše o velice kvalitním zvukovém výstupu, což by nasvědčovalo zařazení zatím blíže nespecifikovaného kvalitního zvukového převodníku.

Gionee Elife E8 _2

No a teď k termínu uvedení. Některé informace zatím tvrdí, že uvedení se blíží a jedná se řádově o několik týdnů. Avšak výše zveřejněný zdroj uvádí dokonce zítřejší den, tedy 11.duben/apríl. Vychází při tom ze zprávy vyvěšené na Gionee oficiálním účtu, umístěném na sociální síti Weibo, kde se hovoří cosi o brzkém vydání v souladu s „Velkým krokem“. To by opravdu mohlo naznačovat uvedení nové vlajkové lodi. Je však velmi podezřelé, že se o této novince neobjevily zatím žádné zásadní úniky. To pro společnost Gionee není až tak obvyklé a vždy ještě několik týdnů před uvedením známe v podstatě většinu specifikací přístroje. Takže upřímně! Jistotu, co se vlastně chystá, budeme mít až zítra. Možná.

[zdroj][zdroj]