Minulý týden americký patentový úřad (US Patent and Trademark Office) odhalil novou patentovou přihlášku Samsungu, týkající se zařízení s „pružným displejem“. Jak se podařilo lidem z Patently Mobile zjistit, jde o velice zajímavý designový koncept. Samsung podal patentovou přihlášku v USA na toto zařízení ve třetím kvartálu loňského roku. Vzhledem k tomu, že jde zatím o přihlášku, nelze očekávat dostupnost tohoto produktu na běžném trhu v blízké době. Patent nicméně ukazuje nositelné zařízení s flexibilním – pružným displejem, které můžete nasadit např. kolem zápěstí. Určitě jde o zajímavý koncept, který by v budoucnu mohl získat velkou popularitu.

Z nákresu lze vyčíst, že tento přístroj je přenosný a je možné ho nasadit na ruku uživatele, stejně jako SmartWatch nebo smartband. Plánek rovněž odhaluje skutečnost, že toto zařízení bude plochého tvaru. Je tedy docela pravděpodobné, že jej bude možné použít stejně jako běžný smartphone pro multimediální funkce a telefonní hovory.

samsung

Pokud se tato idea stane skutečností, budeme mít na ruce či v kapse zařízení „dva v jednom“, které může plnit stejné funkce jako SmartWatch nebo smartphone. Nicméně, technologicky je nápad Samsungu poměrně složitý, takže vývoj tohoto produktu může trvat ještě pár let.

[zdroj]