Mezi hlavní a také nejočekávanější údaj o telefonu, který zajímá koncového spotřebitele bez nadsázky patří samotná cena, za kterou bude telefon možné na trhu pořídit. Často se od tohoto údaje i odvíjí úspěch či neúspěch na trhu. Huawei P8, vlajková loď společnosti, brzy dorazí na trh. Jeho cena však zůstává stále záhadou, tedy téměř.

Internetem se totiž šíří spekulativní informace o možné ceně zařízení a zdá se, že tyto dedukce nemusí být od věci. Upřímně, nebudete jásat. Dle zpráv zveřejněných čínským portálem Mydrivers.com s odvoláním na jejich zdroj bylo odhaleno, že cena nové vlajkové lodi Huawei nebude patřit, jak jsme zvyklí od této značky, k těm tzv. dumpingovým. Dle informací se dá očekávat, že telefon bude rozhodně dražší než předchůdci P7 nebo Honor 6 Plus. Cena by měla dokonce překonat i phablet Mate 7, ergo, částka by mohla být vyšší než 3699 juanů.

Huawei P8 _1

Odhad ceny se nebrání hranici okolo 3999 až 4099 juanů (v přepočtu 590 až 610 Euro/ tedy více než 16.000 Kč). Bude tedy zajímavé sledovat, jestli se tyto prognózy vyplní a zda-li bude tato cena adekvátní tomu, co Huawei představí v Londýně.

Huawei tímto krokem možná chce dát jasně na srozuměnou, že patří již k hlavnímu světovému hráči na hřišti. Samotnou řadu těchto telefonů posunout od průměrných telefonů směrem k prémiovým po vzoru již zavedených značek, jakými jsou například řady ONE od HTC nebo S od Samsungu. To, jestli je již Huawei dostatečně vyzrálý na tento tah a jestli mu to fanoušci nebo potenciální kupci zbaští, ukáže až čas.

Box-Huawei-P8-2

To, jestli se tyto informace potvrdí nebo nakonec Huawei zvolí jinou strategii se dozvíme již za nedlouhou, tedy při samotném uvedením v Londýně 15.dubna/apríla.

[zdroj]