V pátek 3. dubna/apríla proběhlo v čínské Šanghaji slavnostní představení dvou nových telefonů společnosti Samsung. Jednalo se o Samsung S6 a Samsung S6 Edge. Samsung, který se snaží získat stabilnější pozici na čínském trhu, kde jej předběhlo jak Xiaomi tak iPhone, měl na tiskové konferenci přes 1000 věrných fanoušků. Nyní se ovšem dostávají na veřejnost informace o tom, že údajně až 500 mladých lidí bylo společností najato a zaplaceno.

Tito lidé měli mít do 30 let a preferován byl vzhled studenta. Jihokorejský výrobce telefonů se totiž rád prezentuje jako firma, jež je v oblibě právě u mladých a moderních lidí. Údajní „fanoušci“ měli předstírat, že jsou příznivci telefonů a výrobků společnosti Samsung. Něco se ovšem nepovedlo jak mělo. Jak informovala některá čínská media, tito „nadšenci“ se na akci fotili svými iPhony a Xiaomi telefony a někteří z nich pak médiím sdělili, že celou akci měli placenou. Z uveřejněných informací vyplývá, že každý z „falešných fanoušků“ si přišel na 4,80$  (120 Kč) za to, když na tiskové konferenci vydrží déle než jednu hodinu. Ti, jenž mladé nadšence rekrutovali a starali se o hledání těchto mladých lidí pak měli obdržet 3,20$ (80 Kč) za každou osobu, která byla ochotná se prezentace zúčastnit.

Samsung-Galaxy-S6

Zástupci jihokorejské společnosti Samsung prozatím nezveřejnili žádné oficiální stanovisko k této blamáži. Je s podivem, pokud jsou tyto informace pravdivé, že do této akce Samsung šel. Čínský trh je pro tohoto výrobce tvrdým oříškem a dalo by se říci, že zde trochu ztrácí půdu pod nohama. Uvidíme, zda tato aféra společnost poškodí nebo zda to jsou jen „nekalé obchodní praktiky“ konkurentů.

[zdroj] [zdroj]