U nás již poměrně známý výrobce mobilních telefonů a tabletů, společnost Cube, představuje svůj nejnovější model spolu se specifikacemi a především hodně překvapivou zprávou. Tablet nebude mít předinstalovaný OS Android, ale zcela nový OS Ubuntu.

Cube byl a stále je v Číně po dlouhá léta velmi oblíbeným výrobcem. Ke slávě se dostal díky velkému rozsahu tabletů s Androidem a samozřejmě také i se zkušenostmi s výrobou tabletů běžících na Windows.

Představovaný model, Cube i7 CM je, jak se zdá, velkým překvapením pro uživatele Windows a Androidu ve prospěch operačního systému Ubuntu.

Tablet by měl mít 11.6″ FullHD (1920 x 1080 px) displej, dvou jádrový procesor Intel Core M s frekvencí 2 GHz, 4 GB paměti RAM a paměť SSD o velikosti 64 GB. Působivé je také to, že bude vybaven dvojicí duálních reproduktorů, podporou paměťových karet a 3G síťí. Cube oznamuje, že pokud se vám Ubuntu příliš nelíbí, tak nemusíte zoufat. Tablet bude podporovat také Windows 8.

DSC_06421DSC_06131DSC_06371DSC_06451

Tento působivý model tabletu bude v prodeji dostupný od 5. dubna/apríla skrze internetový obchod Aliexpress, za propagační cenu $399 (9 975 Kč).

[ Zdroj ]

 

 

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.