OnePlus si potrpí na významné dny v roce a ke každému se snaží přibalit nějaký dárek svým fanouškům. Nedávno, přesněji na apríla, společnost vypustila do prodeje limitovanou verzi dronů, což sama okomentovala jako bláznivý nápad. Dnes máme období Velikonoc a OnePlus překvapivě vypustil dlouho a netrpělivě očekávanou svou vlastní ROM-ku, OxygenOS.

Společnost ohlásila vývoj svého operačního systému někdy před Vánocemi. Do tohoto nelehkého projektu byla dotlačena situací okolo vstupu na indický trh, kdy se poměrně rozkmotřila se současným dodavatelem operačního systému Cyanogen. Hlavním důvodem, který nechal rozhořet tento spor mezi oběma společnostmi, byl vstup Cyanogen na indický trh prostřednictvím společnosti Miramax a dodání jejich OS pro telefony YU Yureka. To by nebyl až takový problém, ale kamenem úrazu byl fakt, že tímto krokem se Cyanogen smluvně zavázal k exkluzivitě na zmíněném trhu. Což v době, kdy současně měl vstoupit na indický trh OnePlus s telefonem, na kterém je standardně nainstalován CyanogenMod, byla trochu „podpásovka“.

oxygenOS _1

Nechme tyto tahanice právníkům obou společností a pojďme se blíže podívat na nově uvedený operační systém OxygenOS. Jak už výše bylo zmíněno, tým, pracující na tomto projektu nebyl zrovna postaven před lehký úkol. Carl Pei (spoluzakladatel společnosti) se totiž hned při uvedení telefonu na trh zavázal, že udělá vše pro to, aby na jeho telefonech běžel Android 5.0 Lollipop, a to již po devadesáti dnech od jeho oficiálního představení. Tohoto slibu nakonec nebylo dosaženo. Těch faktorů, díky kterým nebylo dosaženo avizovaného termínu, nastalo více. Jeden je popsán výše, takže na samotný CyanogenMod CM12S se nedalo již spolehnout a postavit nový operační systém za několik dnů se zdálo také spíše za hranou reality. A tak se také stalo. CM 12S je stále ve fázi schvalování a u OxygenOS jsme vás nedávno informovali o jeho dalším pozdržení.

Proto uvedení ROM-ky k dnešnímu dni je tak trochu překvapení a nejen pro nás. OxygenOS je založen na základu Android 5.0.2 Lollipop. Na první pohled působí velmi čistě. Ikony působí moderním plochým vzhledem. Dá se tu trochu vyčíst ovlivnění jak CyanogenModem, tak i vývojářem, který se původně spolupodílel na vzniku populární Rom-ky AndroidParanoid.

 

„Přátelé, 
mnozí z vás po celém světě nyní prožíváte prodloužený víkend. Doufáme, že vám váš čas volna zlepšíme, protože OxygenOS přichází nyní! 

Víme, jak jste byli trpěliví a my vám rádi nyní oznamujeme, že od teď si můžete stáhnout a nainstalovat OxygenOS přímo na váš OnePlus One.“ 

Team OxygenOS


Známé bugy:

  • při funkci PrtSc může služba přestat fungovat
  • nelze zavěsit hovor pomocí ovládacího prvku sluchátka
  • OTG lze rozpoznat pouze souborovým systémem FAT32
  • během aktualizace systému může dojít k nesprávnému zobrazení notifikací wifi / data
  • během aktualizace systému může dojít k nesprávnému zobrazení čísla verze
  • soubor při přenosu do cloudového úložiště může někdy selhat
  • při přejmenování obrazových soborů může dojít k selhání
  • není podporována funkce odstranění souborů při možnosti „multi-select“

 

Postup:

odkaz zde (v angličtině)

dále můžete sledovat i odkaz na české a slovenské fórum pro OxygenOS

představení:

 

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.