Inteligentní svět chytrých telefonů se mění ze dne na den a také svět služeb navázaný na smartphony se dynamicky proměňuje. V lednu jsme psali o službě WhatSim a dnes je již na světě ChatSim. Služba, která vznikla z WhatSim. Díky upozornění našeho čtenáře Jiřího Horáka na tuto změnu, vám můžeme přinést nové informace o vývoji a konečné podobě služby ChatSim.

Takže co se vlastně stalo. WhatSim se změnil, a to více než jen podle jména. Nová globální SIM karta, která vám umožňuje neomezeně posílat zprávy na WhatsApp odkudkoliv ze světa se nyní jmenuje ChatSim. Mění se také způsob,  na kterém tato karta, na rozdíl od původního projektu WhatSim funguje. V podstatě to pro vás je dobrá i špatná zpráva. Proč? To si můžete přečíst dále v našem textu.

chatsim

Dobrou zprávou je, že ChatSim nyní pracuje se mnoha aplikacemi pro zasílání zpráv. Není to tudíž už jen WhatsApp, ale s kartou ChatSim můžete za 10€ ročně využít i služeb jiných aplikací pro textové zprávy, jako např. QQ, Skype, Viber, Facebook Messenger, WeChat, Line, KakaoTalk, Telegram, Snapchat, Twitter, Google Hangouts nebo iMessage. Stejně jako dříve tato cena platí pouze pro textové zprávy. Chcete-li využít odesílání obrázků, videa nebo hlasových zpráv, budete si ještě muset dokoupit kredity, které vám umožní přeposílat různá množství MB v závislosti na zemi, odkud multimediální zprávu odesíláte. Momentálně existuje šest cenových zón, namísto původních čtyř. Zóny jsou rozděleny podle zemí a každá zóna má jiný objem dat, která můžete přenést za stejný poplatek.

Pojďme se podívat na jednoduchý příklad:

A nyní ta trochu špatná zpráva. Stejně jako dříve, textový chat je neomezený za standardní poplatek 10€. A jak to vypadá s mulimediálními zprávami? Za každých 10€ dobítí dostanete 2000 kreditů. Fotky, videa, hovory vám budou účtovány od 50 kreditů do 750 kreditů za 1MB v závislosti na oblasti / zóně, ze které zrovna zprávy posíláte. Zón je moméntálně šest. Dejme tomu, že jste v Malajsii, která se nachází v zóně 2. Zde vás stojí 1MB dat 100 kreditů – podle tabulkového ceníku ChatSim, což je asi 100 fotek s velikostí kolem 200 kB, nebo 20 videí, trvajících cca 10 sekund. Rozdělení zón a ceník vidíte níže na screenshotech.

chatsim_1

chatsim_2

Pokud si chcete o ChatSim přečíst na jejich oficiálních stránkách, můžete jednoduše kliknout zde.