V průběhu Barcelonské konference MWC se Lenovo pochlubilo velmi zajímavým chytrým Lenovo Vibe Shot, a to jak po vzhledové stránce, tak i jeho specifikacemi. Nedávno se však na stole čínského certifikačního úřadu TENAA objevilo velmi podobné zařízení s označením Z90-7. Tato verze se od mezinárodní lehce liší. Pojďme se tedy podívat blíže co se vlastně změnilo.

Certifikované Lenovo Vibe Shot (Z90-7) je vybaveno 5 palcovým displejem s rozlišením HD (1280 x 720p) a IPS panelem, což je zatím hlavní a potvrzená změna oproti mezinárodní verzi, kde je použit panel s FullHD rozlišením. Operační paměť disponuje skvělými 3 GB a vnitřní úložiště poskytuje 32 GB prostoru, to je navíc rozšiřitelné o microSD karty s podporou do 128 GB, což je chvályhodné, vezmeme-li v potaz specifikace fotoaparátu. Hlavní fotoaparát totiž disponuje 16 megapixelovým senzorem a dostalo se i na optickou stabilizaci OIS. Kamera je lemována trojitým LED bleskem s duálním tónováním. S touto výbavou se Lenovo stává prvním chytrým telefonem na světě s fotoaparátem vybaveným trojící LED blesků. Bude zajímavé sledovat, jak tato kombinace bude fungovat v praxi. Přední kamera disponuje nadstandardními 8 megapixely, tedy velmi kvalitní osazení pro selfie a videohovory. Nad baterií s kapacitou 2900 mAh, která není vyměnitelná, zůstává trochu otazník, co se týče výdrže.

Ohledně použití procesorů se zdroje rozcházejí, jedni uvádějí, že bude použit stejný procesor, jako v mezinárodní verzi, tedy Qulacomm Snapdragon 615. Druhá verze se přiklání k použití o něco levnější verze, pocházející od konkurenčního Mediateku, tedy  MT6753. Každopádně u obou se jedná o osmi-jádro s 64bitovou architekturou. U informací z certifikačního úřadu TENAA se tato specifika neobjevují, takže na upřesnění si budeme muset ještě počkat, ačkoli já osobně se přikláním k druhé variantě, a to z důvodu šetření nákladů. Přece jenom Mediatek patří stále k tomu levnějšímu na trhu s procesory a výkonnostně již určitě nezaostává za Qualcommem.

Telefon disponuje DualSIM režimem s podporou 4G sítí, to jestli u obou karet, zatím není známo. Zařízení poběží na Android 5.0 Lollipop s vlastní nadstavbou VIBE UI. Rozměry samotného zařízení dosahují těchto hodnot: 142,6 x 70 x 7,6 mm a váží 145 g.

Stojí za zmínku i celý vzhled zařízení, který se řadí mezi velmi povedený a originální, pokud uvážíme, že se jedná o čínskou produkci a ještě od Lenova, které dle mého názoru zrovna svou invencí, co se týče designu, nepřekypuje. Telefon bude dostupný ve třech barevných provedeních, a to bílé, červené a šedé. Mezinárodní verze by se měla údajně prodávat za 349,- dolarů.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.