Zhruba v polovině března/marca proběhla v Číně velká akce WinHEC, na které bylo mimo jiné oznámeno, že Microsoft chce spolupracovat se společností Xiaomi a otestovat na jejich Mi4 funkčnost OS Windows Phone 10.0.

Vybraní uživatelé Xiaomi Mi4 měli možnost stáhnout si Windows 10 Technical Preview a své Mi4 podrobit testům s tímto OS. Jak se zdá, testy probíhají a první vlaštovka, tedy první video s Windows, běžícím na androidním Mi4 je na světě.

Video je namluveno „řečí rozsypaného čaje“, takže jazyková bariera je poměrně velká a my nemůžeme proto přetlumočit, zda si testující uživatel pochvaluje nebo naopak haní funkčnost systému. Ovšem podle obrázků lze usoudit, že OS opravdu běží plynule. Lze tedy také předpokládat, že stažení systému i instalace proběhla uspokojivě.

Pokud se však zaměříme na design OS, tak tu nenajdeme nějaké zásadní změny nebo snad inovace oproti například Windows Phone 8.1. To samozřejmě může být dáno i tím, že se jedná o verzi Technical Preview. Bude ovšem určitě zajímavé i nadále sledovat, jak se tento „experiment“ vyvíjí.

[Zdroj]