První aprílový den přinesl řadu více, či méně povedených žertíků a v této záplavě se mohlo stát, že vážně míněná ohlášení nových produktů mohla lehce zapadnout. Což by v případě nově představeného Teclast X1 Pro 4G byla určitě škoda, protože se pravděpodobně jedná o dosud nejlákavější z představených tabletů s Intelem Core-M. Třešničkou na dortu je pak fakt, že se dále jedná o první tablet s Core-M vůbec, který podporuje dual systémové řešení Windows / Android.

Teclast X1 Pro 4G nabízí ještě více než dočasný pomyslný král čínských tabletů s Core-M (aneb Livefan S10 o kterém jsme psali ZDE) a nenechává ve výbavě opravdu nic náhodě. Jde i o zatím největší z Core-M kousků, úhlopříčka se vyšplhala na 12.2″ a použitý Samsung IPS displej bude mít rozlišení 2560 x 1600 pixelů, což obnáší jemnost 247 ppi. Procesorem je konkrétně Core-M 5Y10C a v konfiguraci dostaneme 4 GB RAM, 128 GB SSD disk, 5 Mpix/2 Mpix kamerky, microHDMI, microSD slot a SIM slot s podporou LTE na zatím neznámých frekvencích. Samostatně musím zmínit existenci  DVOJICE plnohodnotných USB 3.0 portů, což je fantastická zpráva a opomenout rozhodně nemohu ani nadstandardně vypadající baterii s kapacitou 11.000 mAh. U Teclastu si pro nás jak vidno přichystali velmi příjemná překvapení. Jak již bylo zmíněno výše tak k dispozici bude předinstalovaná dvojice systémů Windows /Android, pravděpodobně v iteracích 8.1/4.4, ale to přesně nebylo ještě potvrzeno. Každopádně je to příjemným bonusem pro uživatele.

6923c019gw1eqpva39sdrj20fk08cjsj

Tablet bude k dostání v průběhu dubna a prodejní cena byla stanovena na 3888 juanů (tedy asi 627$), což je zhruba na úrovni konkurence a staví tak lépe vybavená Teclast X1 Pro 4G do velmi dobrého světla. Magnetický klávesnicový dok bohužel nevypadá že bude obsažen v této ceně a něco málo bude nutno za něj připlatit.

6923c019gw1eqpvayxfebj20fk08cgmg

[Zdroj]