Huawei se pomalu chystá do Londýna předvést svoji novou vlajkovou loď. Huawei P8 bude představen na této konferenci, a to 15. dubna/apríla. Včera jsme vás také informovali o dalším tajemném zařízení, které spadá do sekce přístrojů vydávaných pod značkou Honor. To, jestli bude představen i tento přístroj, je zatím pouze hádankou. Spíše bych vsadil, že bude uvedena levnější varianta P8 s přívlastkem Lite, která se také nedávno objevila na stole certifikačního úřadu TENAA v Číně.

Dnes tu však máme hlavního protagonistu, kterým je Huawei P8. Jak je známo, tak každé zařízení musí nejprve projít certifikačním úřadem, poskytujícím osvědčení, které zajistí soulad s rádiovými signály vysílanými z telefonu. A to se nyní také stalo s P8, který byl certifikován čínským úřadem TENAA. Díky tomu vám teď můžeme ukázat i první skutečné fotografie tohoto zařízení a zveřejnit i několik potvrzených specifikací.

Z obrázků můžeme také vyčíst, že se bude jednat o velmi tenké zařízení s kovovým rámečkem, v tomto případě se zlatavou barvou. Zajímavostí v podání Huawei je, že oba sloty a ovládací tlačítka nalezneme pouze na jedné straně, takže opačná strana bude komplet čistá. Telefon se zdá být vyroben z kovu, plastu a skla. Záda telefonu dle struktury z obrázků odhalují kov a pouze v horní a dolní části se dá očekávat použití plastů. Pod displejem nacházíme poměrně širší obrubu, což by mohlo nasvědčovat použití kapacitních tlačítek.

V certifikačním úřadě TENAA se tento telefon objevil v šesti variantách s těmito kódovými označeními: HUAWEI Ale-TL00, HUAWEI GRA-UL00, HUAWEI GRA-UL10, HUAWEI GRA-CL10, HUAWEI GRA-TL00, HUAWEI GRA-CL00

Dle toho, co nalezneme v dokumentaci TENAA, bude Huawei P8 vybaven osmi-jádrovým 64-bitovým procesorem HiSilicon Kirin 930. Dopomáhat mu k tomu bude operační paměť o kapacitě 3GB a rozšiřitelná interní paměť s 32GB. Displej má úhlopříčku 5,2 palců v rozlišení FullHD, hlavní fotoaparát se senzorem 13 megapixelů. Telefon poběží na základu Android 5.0 Lollipop s vlastním rozhraním EMUI od Huawei.

Zdá se, že co se specifikací týče, tak informace z TENAA jen potvrzují to, co již známe.

[zdroj]