Společnost Blackview nepatří mezi ty nejznámější, přesto se o ní tu a tam doslechneme. Jejich novinka Blackview Breeze jakoby z oka vypadla OnePlus One, je ovšem poněkud menší. Dalo by se s trochou nadsázky říct, že je to takový „OnePlus Mini One“.

Jak svou výbavou tak i cenou nepatří mezi high-endová zařízení, ovšem dlužno dodat, že určitě zaujme svým poměrem cena/výkon. Čínští výrobci telefonů se i v kategorii entry-level hodně zlepšili a jejich produkty s cenou pod 100 dolarů mnohdy mají parametry zařízení, která se nacházejí o třídu výš.

blackview-breeze1

Jaké specifikace nám tedy může Blackview Breeze nabídnout? Displej má úhlopříčku 4,5 palce s rozlišením 480 x 854 pixelů. Použit byl čtyř jádrový procesor MT6582 s taktem 1,3 GHz. Jistou obětí na úkor ceny telefonu bylo snížení kapacity RAM paměti, která má jen 1 GB. Vnitřní paměť je pak 8 GB s možností rozšíření až na 32 GB. Operačním systémem je Android 4.4 Kitkat.

blackview-breeze-3

Hlavní fotoaparát je 8 MPix se clonou f/2.0 a přední kamera je 5 Mpix. Baterie má kapacitu 2000 mAh. Telefon je DualSIM a jak by se dalo předpokládat, nepodporuje LTE sítě. Tyto specifikace na první pohled nevypadají nic moc, ale pokud k nim připočteme i působivý design s kovovým rámem a cenu 70 dolarů (1791 Kč/65 euro), máme tu telefon pro ty, kteří chtějí pohledný, kompaktní a levný přístroj.

[Zdroj]