Ohodnoťte článek

Xiaomi dnes slaví 5let své existence a u této příležitosti představilo několik svých novinek. Xiaomi v poslední době opět hýří hyper aktivitou a po nedávném, tak trochu utajeném, představení nových Xiaomi Piston 3 a ještě před tím Yi Camery, byla nachystána další akce na dnešek, tedy 31.3. Původně se očekávalo, že by mohla být představena nová generace smartTV MiTV3 nebo nová generace tabletu MiPad 2. Nakonec se spekulace vyplnily pouze částečně.

Pojďme si tedy představit, co nám vše Xiaomi dnes naservírovalo. Jednou z prvních novinek, která byla ohlašována již dopředu skrze oficiální profil na sociální síti Weibo, měla mít co do činění především s dámským osazením obecenstva. Nakonec by se do této kategorie daly zařadit celkem dva produkty, z čehož tím prvním se stalo Xiaomi Mi Note v růžové barvě. Specifikacemi se neliší od původních verzí. Nyní je tedy Mi Note dostupný ve čtyřech povrchových provedeních – černá, bílá, bamboo a nyní tedy i růžová.

Mi Note pink _3

 

Tím druhým zařízením, které by se do této kategorie dalo zařadit je chytrá osobní váha, kompatibilní pomocí aplikace Mi Fit s telefony Xiaomi. Váha dokáže zaregistrovat až 16 uživatelů. Je kalibrována na 0 až 150 kg a odstupňována je po 50 gramech. Cena za toto zařízení činí 99,- juanů, tedy něco okolo 380,- Kč/ 15,- Eur.

váha _0

Zhruba od prosince/decembra řešíme na našich stránkách s jakým že to levným telefonem Xiaomi chce vyrukovat na trh (více zde). Ačkoli se tento přístroj již několikrát objevil i na stole certifikačního úřadu v Číně TENAA (více zde), tak se po něm nakonec slehla zem. V tu dobu se hodně spekulovalo o low-costu, který by mohl mít co do činění s projektem Android One. Mimochodem, Xiaomi velmi fandí tomuto projektu, tedy alespoň dle slov Hugo Barra. Dnes tedy konečně po několika týdnech a v rámci 5. výročí založení firmy spatřil světlo světa.

RedMI 2A _1

 

Telefon se nakonec zařadí po boku svých bratříčků, nesoucích označení RedMi,  jen s přívlastkem 2A. Hlavní rozdíl od základní verze najdeme v použití procesoru. V tomto případě bude použit podstatně levnější Leadcore LC 1860, sestavený ze čtyř jader Cortex A7 s taktem 1,6 GHz a sekundovat mu bude grafika Mali T628. Ostatní specifikace jsou velmi podobné RedMi 2. Tedy operační paměť 1GB LPDDR3, úložný prostor 8GB dále rozšiřitelný o microSD kartu. Rozlišení hlavního fotoaparátu je shodné s Redmi 2, tedy 8 megapixelů a to samé se dá říci i o předním, tedy 2 megapixely. Telefon podporuje 4G sítě, a to jak TD-LTE, tak i FDD-LTE. Telefon bude obsahovat Android KitKat 4.4.4 s vlastní nadstavbou MIUI 6. Cena nebude nakonec tak nízká, jak se spekulovalo. Přesto 599,- juanů (2300,- Kč/82,-Eur)  může společnosti Xiaomi dopomoci dosáhnout stanoveného cíle pro tento rok, tedy prodeje 80 až 100 miliónů telefonů (více zde). Není pochyb, že tento telefon si získá hodně fanoušků, především na asijských trzích. Jen si nejsme jisti, jak velkou marži z těchto telefonů samotné Xiaomi získá.

 

RedMi 2A _2

 

Inovovaná MiTV 2 s úhlopříčkou 55 palců patřila mezi ty očekávané produkty, a to v souvislosti s nedávno představenou verzí s 40 palcovou úhlopříčkou. Nakonec tedy nebyla představena třetí generace, ale inovovaná druhá. Zcela byl přepracován subwoofer a soundbar k této velmi atraktivní televizi. Televize dostala velmi tenké rámečky o rozměru 15,2 mm, které z ní dělají ještě tenčí TV, než jejího předchůdce s 49 palci. TV je vybavena Samsung HD panelem s rozlišení 4K (3840 x 2160), procesorem MStar 6A928 a zcela přepracovaným Bluetooth subwooferem a SoundBarem. Nová Mi TV 2 se bude prodávat za 4999 juanů (806,- dolarů).

MiTV2 55 _0

Posledním představeným produktem je Mi Power Strip o velikosti penálu na tužky. Tato chytrá „prodlužka“ obsahuje 3 USB porty pro rychlé nabíjení s výstupním proudem 2.1A a 3 klasické zásuvky s podporou více mezinárodních zástrček. Cena tohoto zařízení byla stanovena na 49 čínských juanů, tedy něco okolo 150,- Kč a 5,5,- Eur.

smart zásuvka _4

 

 

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.