Rok se s rokem sešel a značka Xiaomi už je tu s námi opravdu 5 let a k této speciální příležitosti plánuje  na tiskové konferenci přesně v den výročí 31. března oznámit druhou generaci svého tabletu MiPad. Tato informace dnes probleskla na čínské sociální síti Weibo bez nějakých konkrétních větších detailů a zavdala příčinu rozličným spekulacím o použitém hardwaru a co že nás to s novou generací vlastně čeká. Upřímně řečeno může to být cokoliv 🙂

První MiPad byl tablet s úhlopříčkou 7.9″, ultra výkonným čipsetem Tegra K1 a paradoxně je stále mezi nejvýkonnějšími tablety na trhu. Naši recenzi k osvěžení paměti si ostatně můžete přečíst ZDE. Prodejní čísla však byly pro Xiaomi zklamáním a proto se největší diskuze kolem nové generace vedou ohledně velikosti úhlopříčky. Spekulace ještě zamotává tajemný low-cost tablet od Xiaomi zachycený v GFXBench v říjnu (viz ZDE), který by přinesl sice 9.2″ úhlopříčku ale značně ořezané specifikace v čele se Snapdragonem 410 a cenovkou kolem 600 juanů (zhruba 96$). Ten sice také ještě nespatřil světlo světa, ale osobně nepředpokládám, že by se právě u něj jednalo o novou generaci MiPadu. Další teorie mluvila o zachování 7.9″ úhlopříčky a přechodu k neznámému procesoru od Intelu, ale v tomto případě se přikláním, že šlo stále o zmatení se záměnou tabletu Aigo x86 (viz ZDE). Takže s největší pravděpodobností bude realita zcela někde jinde a my můžeme jen doufat, že 31.3. spatří světlo světa nová generace MiPadu, která vyzve na souboj Nexus 9 na čele žebříčku výkonnosti.

ilevonxiaomi5annyintroweibo02

[Zdroj][Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.