Uniklých fotek není nikdy dost. Dnes se podíváme na fotky údajného telefonu ze stáje Oppo, který, jak je z fotek patrno, je téměř bez rámečků.

Bezejmenný tajemný telefon běží na ColorOS a mohl by mít 5,5 palcový displej, kovový rámeček kolem celého přístroje a zdá se poměrně štíhlý. Toto jsou však zatím jen spekulace, které také hovoří o procesoru MT6795 a 20,7 MPix zadní kameře. A přidáme ještě jednu fámu, která přesto, že o telefonu není známo zhola nic, tvrdí, že by to mohl být Oppo R7.

Co by však mohlo lehce nasvědčovat tomu, že se jedná o připravovaný Oppo telefon je fakt, že se zároveň s výše uvedenými fotkami na internetu objevil i technický nákres displeje. Schéma znázorňuje jakým způsobem lze dosáhnout toho, že se čelní panel telefonu jeví jako bez rámečkový. A právě tuto technologii si koncem loňského roku patentovala společnost Oppo.

gsmarena_002

Mělo by jít v podstatě o to, že čelní panel je pokryt speciální vrstvou zakřiveného skla, která díky lomu světla vyvolává dojem, že displej je rozložen od jednoho kraje k druhému. Přístroj tedy ve skutečnosti rámečky má, ale jsou opravdu velmi úzké. O této technologii se údajně hovoří jako o technologii budoucnosti, protože je méně nákladná a umožní tak výrobcům za levný peníz dosáhnout bez rámečkového efektu, který je v poslední době docela populární. Jedinou spornou otázkou však je, jak dobře bude takovýto displej ovladatelný.

[Zdroj] [Zdroj]