To, že telefon OnePlus One je oblíben mezi kreativními fanoušky Android systému není věc nikterak neznámá. Právě díky tomu, že si do daného telefonu můžete nahrát jakoukoli ROM-ku, aniž byste riskovali ztrátu garance, dává tomuto přístroji punc jakési „kultovky“ mezi Android nadšenci. Sama společnost staví na kreativitě svých fanoušků a tímto jim dává možnost si přizpůsobit své zařízení dle vlastních představ.

Ke stávajícím modifikacím nyní přibývá další o to zajímavější, že pochází z dílen bývalých zaměstnanců společnosti Nokia, nyní pracujících pod značkou Jolla. Jolla je společnost, produkující chytré telefony a tablety běžící na vlastním OS Sailfish. Tento OS se nyní dostává i na OnePlus One, a to ve vývojové fázi pod označením pre-alfa1.

V praxi to znamená, že tato možnost bude především pro nadšence, kteří rádi zkouší vše možné nebo vývojáře, kteří by se rádi spolupodíleli na vývoji tohoto velmi zajímavě se tvářícího OS.

Protože se jedná teprve o alfa verzi, dá se očekávat, že systém nebude ještě plně funkční. S problémy se můžeme setkat u fotoaparátu, dále u konektivity Wi-Fi a také chybí prozatím podpora Android aplikací. Tato verze není zatím ani připravena pro následné OTA aktualizace. Níže je uvedeno instruktážní video pocházející z oficiálního Jolla fóra, kde také najdete případný návod, jak telefon „flashnout“ do SailfishOS (více zde, vše v angl.).

Jen podotýkám, pokud se rozhodnete zkusit výše zmíněný SailfishOS, tak vše děláte na vlastní triko. Než se do toho pustíte ujistěte se, že víte co děláte a vše si řádně před tím zazálohujte.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.