Datum prezentace Huawei P8 se blíží a my se díky uniklým informacím a fotkám máme možnost postupně seznamovat s tím, jak bude P8 vypadat a jaké bude mít parametry.

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že Huawei P8 bude prezentován na velké akci v Londýně, a to 15. dubna/apríla. Nabídli jsme vám také několik teaserů, ze kterých lze vytušit, nač se vývojáři této novinky zaměřili.

Dnes se pojďme mrknout na konstrukční plány, které se objevily na Twitteru, konkrétně na účtu @Onleaks. Toto schéma údajně pochází  přímo z výroby a bylo použito při výrobě prototypu P8. Lze z něj vyčíst, jaké rozměry bude mít nová vlajková loď Huawei. Jak se zdá, P8 bude poněkud statnější než jeho předchůdce P7. Jeho přesné rozměry by měly být 144,9 x 71,9 x 6,6 mm.

Můžeme si také povšimnout, že P8 bude vybaven dvěma reproduktory, umístěnými na spodní hraně přístroje. Přestože některé fámy tvrdily, že Huawei P8 bude mít duální hlavní fotoaparát, podle tohoto schématu se zdá, že snímač bude pouze jeden. Zato můžeme na zadní straně objevit jakýsi obdélník, který by mohl ukrývat biometrický snímač otisků prstů, ale i tato informace je zatím na bázi spekulací.

Do data prezentace Huawei P8 zbývá ještě necelý měsíc, je tedy dost pravděpodobné, že se dočkáme ještě dalších úniků informací, které však budou jednoznačně potvrzeny či vyvráceny až 15. dubna/apríla v Londýně.

[Zdroj]