O tom, že Xiaomi chystá ultra levný telefon se hodně mluvilo na přelomu loňského a letošního roku. Skutečnost, že zařízení s procesorem Leadcore prošlo čínským certifikačním úřadem Tenaa, mnohé fámy potvrzovala. My vás o zatím bezejmenném levném Xiaomi informovali zde, zde a zde.

Nyní spekulace začínají nabývat reálnějších obrysů. Unikla totiž fotka, na které je tajemné zařízení, jehož zadní strana je nápadně podobná Xiaomi Redmi 2. Můžeme si tedy udělat rámcovou představu jak by mohl nový levný Xiaomi telefon vypadat, ovšem o jeho parametrech se dál jen spekuluje.

Xiaomi_levny

Přístroj by mohl mít 4,7 palcový HD displej, 1 GB RAM a 8 GB ROM. Jak již bylo zmíněno, procesorem by mohl být čtyř jádrový Leadcore LC1860C s taktem 1,6 GHz. Zadní fotoaparát by měl být 8 MPix a přední pak 2 MPix. Operačním systémem by měl být Android 4.4.4 KitKat. Telefon by měl podporovat 4G LTE sítě, což je u velmi levných telefonů poměrně neobvyklé.

Pojďme se tedy podívat na cenu. Původně se hovořilo o cenovce 399 jüanů (cca 65 dolarů). S postupem času se však tyto spekulace mění a takto nízká cena se jeví jako utopie. Nicméně se proslýchá, že telefon by mohl být prodáván za cenu, která se bude pohybovat mezi 70 až 75 dolary.

[Zdroj] [Via]