Na začátku letošního roku oznámila čínská technologická společnost QIHOO (zaměřující se především na bezpečnost), že se pokusí o návrat na lukrativní trh s chytrými telefony. CEO společnosti, Zhou Hongyi sdělil, že zatím neprozradí datum představení nového telefonu a že nový telefon bude stát minimálně 800$.

Je to poněkud zvláští strategie, jelikož je všeobecně známo, že na nasyceném čínskem trhu telefony blížíci se ceně 500$ mají čím dál menší šance na prodej. Je určitá vrstva zákazníků, kteří jsou ochotni utratit 800$, ale ti míří spíše za luxusem a osvědčenými značkami. Je pravda, že společnost Qihoo masivně investovala do Coolpadu (Qihoo de facto Coolpad koupil), který již zkušenosti s výrobou telefonů má, ovšem ani jedna společnost nikdy nepředvedla high-endový telefon.

zhou-hongyi

Telefon společnosti má v současné době kódové označení „AK47“ (nepleťte si, prosím, toto označení s útočnou puškou kdysi sovětské výroby). Co je ovšem opravdu zajímavé? Ve čtvrtek minulý týden, přesně 19.3.2015, společnost Qihoo vystavila na web svou novou stránku se sloganem upozorňujícím na nový OS s názvem „360“. Ten by měl být zřejmě součástí připravovaného telefonu „AK47“. Slogan k novému OS zní – „360, OS, který by mohl být lepší pro Xiaomi telefony než MIUI.“. Bude toto nový vítr do plachet operačních systémů v moři Android telefonů?
Kromě skutečnosti, že Qihoo cílí na Xiaomi a jeho MIUI, se z úvodní stránky nedovíme zhola nic. Úvodní stránka je statická a čekáme, kdy začne být funkční. Mezi námi, Xiaomi má již pětiletý náskok ve vývoji OS a také ve výrobě hardwaru. Uvidíme, zda slova, která přednesl CEO Zhou Hongyi budou naplněna nebo zda jde jen o další a možná předem neúspěšný pokus.

[Zdroj] [Zdroj]