V předposledním díle jsme si popsali, co to Material Design je a proč by mohl být zajímavý pro vývojáře aplikací. Samozřejmě ne všichni vývojáři začali předělávat své stávající aplikace do nového vzhledu. Nicméně, aplikací, které na Material Design přešly, je již velká spousta. Pojďme si jich proto pár představit.

Inbox

Zatímco většina z aplikací Google v té či oné podobě již vzhled Material Designu dostala, Inbox je v tomto směru vynikající vlajkovou lodí. Inbox chce v první řadě zjednodušit práci s elektronickou poštou. Proč? Protože Gmail už pro inovace nestačil. V Inboxu se přečtená pošta nemaže, pošta se vyřizuje. V Inboxu se neseskupují pouze poštovní diskuze, ale i tematicky podobné zprávy. V Inboxu už v základním seznamu zpráv vidíte náhledy příloh, zvláště obrázky a tyto přílohy můžete jedním kliknutím rovnou otevřít.

Inbox

Weather Timeline – Forecast

Je poměrně vzácné najít skvěle provedenou aplikaci pro Android, která ukazuje to nejlepší z platformy Material Designu. Weather Timeline – Forecast takovouto aplikací je. Aplikací o počasí je spousta, tato se zaměřuje na pečlivé předpovědi pro následujících 48 hodin a příští týden. Osobně tuto app používám a jsem naprosto spokojený s přehledností a funkčností.

Weather

Klávesnice Google

Díky Klávesnici Google je zadávání textu chytré a snadné. Využijte Psaní gesty a jen prstem přejíždějte přes písmena. Pište si poznámky kdekoliv hlasem. Klávesnice Google, díky úžasné funkci rozpoznávání slov a předvídání následujících slov, umožňuje rychlejší a přesnější psaní na všech zařízeních Android.

klavesnice-google-Material-design

Shuttle Music Player

Hudební přehrávač Shuttle Music Player patří mezi ty nejoblíbenější. Sám jej s radostí používám. Jeho provedení v Material Designu patří mezi špičkové. Tento přehrávač má opravdu unikátní uživatelské rozhraní – je moderní, intuitivní a kompaktní.

shuttle

 

 Kalkulačka Numix Calculator

Skvělá kalkulačka a ještě lépe provedená v Material Designu. S radostí ji sám často používám. Tato kalkulačka obsahuje všechno, co potřebujete, včetně např. goniometrických a dalších pokročilých funkcí.

numix

Notes (Beta)

Krásná aplikace Notes (Beta) je optimální pro vaše denní poznámky z porad nebo obyčejného všedního dne. Je velice intuitivní a velmi dobře se s ní pracuje. Přehlednost a čistota této aplikace je jejím obrovským plusem oproti jiným, které jsem používal. Mohu jen doporučit. I když je aplikace v beta verzi, nezaznamenal jsem doposud žádný problém při jejím používání.

notes

 

Dostali jsme se ke konci. Aplikací, které přecházejí nebo již přešly na Material Design je mnoho. Nelze zde vyjmenovat všechny. Jedna z nich, která potěší ženy je například app OvuView a jak bude vypadat, se můžete podívat zde). Každopádně si myslím, že směr, který Google určuje v designu app a v jejich programování má něco do sebe a přinese více klidných nocí programátorům i vývojářům při budoucích aktualizacích. Tímto seriál „Okénko strýčka Googla“ uzavírám a pomalu se začnu připravovat na něco nového a čerstvého.