Asi není třeba se příliš rozepisovat o úspěších společnosti Xiaomi. Je jedničkou na čínském trhu a trojkou na trhu globálním. Od svého založení v roce 2010 zaznamenala doslova raketový vzestup. Samozřejmě musíme jedním dechem dodat, že o jejím pohybu v mezinárodních vodách, bychom mohli dlouze diskutovat, protože nedostatek patentových licencí ji poněkud brzdí, ale zároveň neodrazuje v touze dobýt svět a expandovat na jiné, než čínské a asijské trhy.

Xiaomi hvězda by, jak se zdá, mohla i letos zářit v celé své kráse, jenže… Jenže se na pole mobilních zařízení vrhla další čínská firma, a to firma Gree Electric, která doposud byla známá a uznávaná v oblasti výroby klimatizace, elektrických ventilátorů, vzduchových filtrů a podobně laděných domácích spotřebičů, a to zejména na čínském trhu. Před několika měsíci však prezident společnosti, Dong Mingzhu, oznámil, že Gree hodlá vstoupit i na trh s chytrými telefony. A jak řekl, tak se i stalo. Společnost Gree, podle uniklých snímků, vbrzku představí svůj první chytrý telefon, jehož cena by se mohla pohybovat kolem 1000 jüanů (161 dolarů).

This slideshow requires JavaScript.

Sice zatím nejsou známy informace o parametrech tohoto Gree telefonu, ale z několika uniklých fotek si můžeme udělat alespoň rámcovou představu, jak by mohl tento přístroj vypadat. Zdá se, že by mohl mít tělo ze slitiny hliníku. Podle toho, jak se na obrázcích telefon jeví velký, by mohl jeho displej mít úhlopříčku 5 až 5,5 palce. Zajímavé určitě je i to, že na pravé hraně přístroje je poněkud atypické umístění tlačítek. Power tlačítko je nahoře a je kruhové a pod ním je kolébkové tlačítko pro ovládání hlasitosti.

Určitě bude zajímavé sledovat další vývoj telefonu společnosti Gree, protože v tomto případě může jít jen o prototyp. A pokud cena, o které se v této chvíli spekuluje bude reálná, bude neméně zajímavé sledovat, zda a jak si Gree povede na čínském trhu v konkurenci takové firmy, jakou je Xiaomi. Nadšení se samozřejmě cení, ale realita bývá mnohdy jiná.

[Zdroj]

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.