I přes to, že se mluví o tom jak společnost Sony omezí své mobilní portfolio kvůli špatným ekonomickým výsledkům, tak realita je jiná a vidíme docela dost nových smartphonů s logem japonského výrobce. Jedním z nich je i Sony Xperia J1 Compact, představený v rodném Japonsku. Jak už název napovídá, bude se jednat o přístroj kompaktnějších rozměrů.

Sony Xperia J1 Compact nabídne 4,3 palcový displej s plně dostačujícím HD rozlišením, jenž se vměstnal do 128 x 65 x 9,7 mm velkého těla s celkovou váhou 138 gramů. Přístroj je poháněn procesorem Qualcomm Snapdragon 800, grafikou Adreno 330 a 2 GB operační paměti. Uživatelskou paměť s 16 GB lze snadno rozšířit microSD kartou. Snímač Sony Exmor RS s 20,7 MPX, který nalezneme na zadní straně slibuje povedené fotografie. Přední kamerka dostala pouhé 2 MPx. Akumulátor má kapacitu 2300 mAh a nelze jej vyjmout. Nechybí ani certifikace IP68, zajišťující odolnost proti vodě a prachu. Momentálně je přítomen Android ve verzi 4.4, ale brzy lze očekávat aktualizaci na Lollipop.

Sony-Xperia-J1-Compact_6

 

Sony zahájí předprodej 27. března/marca za poměrně vysokých 454 dolarů bez daně a jen v Japonsku. Zda se jej dočkáme i v jiných regionech, prozatím není známo.

[zdroj]