O nové vlajkové lodi společnosti Huawei se mluví již dlouho. Teď však víme, že její oficiální představení se blíží. Huawei totiž začíná rozesílat pozvánky na velkou akci, která se uskuteční 15. dubna/apríla v Londýně. Pozvánka sama o sobě nenaznačuje nic konkrétního, avšak z několika teaserů, které se objevily na stránkách Weibo, se můžeme domnívat, že opravdu půjde o dlouho očekávanou P8.

Leitmotivem všech čtyř upoutávek je číslo 8, což by mohlo potvrzovat, že opravdu půjde o P8. Na prvním z teaserů vidíme číslo 8, které má „skleněný povrch“, to by mohlo naznačovat, že P8 bude vyroben ze skla, případně keramiky a kovu. Na dalším z obrázků část čísla 8 nahrazuje jakýsi piktogram baterie, takže baterie by mohla mít větší kapacitu. Na třetím teaseru je vidět objektiv fotoaparátu, takže můžeme předpokládat, že i hlavní kamera bude špičková.

This slideshow requires JavaScript.

No a poslední upoutávka ukazuje piktogram kalkulačky a znaky jüanu, dolaru a eura. Tady si trochu zaspekuluji, mohlo by to naznačovat, že nový Huawei telefon bude prodáván za přijatelnou cenu, nebo že se počítá s jeho prodejem na mezinárodních trzích.

Nezbývá tedy, než se těšit na 15. dubna/apríla, kdy se zcela přesně dozvíme jak specifikace novinky, tak snad i cenu a zahájení prodeje.

[Zdroj]