O velké prezentační akci WinHEC, kterou pořádá Microsoft v čínském Shenzhenu jsme vás informovali včera. První zásadní informací bylo to, že se Microsoft chce spojit s některými velkými čínskými firmami za účelem rozšíření jejich systému Windows 10 napříč Čínou. Dnes přinášíme další info. Podle slov zástupců Microsoft, budou smartphony s Windows Phone 10.0 podporovat, kromě jiného i USB typu C, což je určitě dobrá zpráva.

Co tedy USB typu C zvládne? Především je menší než USB typu A a najdeme tu jak vyšší propustnost až 10Gb/s, ale také vyšší výkon napájení zařízení až 100 W. Dále je tu přímá podpora OTG, neboli USB Host, kdy můžeme k telefonu připojit jiná zařízení jako je myš, klávesnice, gamepad apod. Najdeme zde i podporu USB Mass Storage, tedy protokol pro komunikaci s externími zařízeními, sloužícími pro ukládáni dat (externí disky, flash disky…) via USB. Je zde ovšem předpoklad, že samotný uživatel nebude mít možnost instalovat ovladače.

USB_system

Na jedné straně je tato inovace určitě velmi zajímavá, na straně druhé však zástupci Microsoft upozorňují, že zavedení podpory USB typu C pro smartphony je běh na dlouhou trať, nicméně doufají, že by se tak mohlo stát v druhé polovině letošního roku.

[Zdroj] [Zdroj]