Včera proběhla v čínském Shenzhenu velká akce WinHEC, kde zástupci Microsoft jednak představili systém Windows 10, ale také pohovořili o spolupráci s vybranými čínskými firmami, které budou tento systém šířit napříč Čínou.

Je zřejmé, že si Microsoft pro prezentaci Windows 10 vybral tuto velkou zemi především proto, že v současnosti je považována za solidní odbytiště a čínské firmy se nebojí inovací a nových softwarových i hardwarových postupů. Od spolupráce s čínskými společnostmi si Microsoft slibuje velké rozšíření Windows 10. Sami tvrdí, že letos v létě bude tento systém k dispozici v 190 zemích světa a bude převeden do 111 jazyků.

Na spolupráci s Microsoft kývly takové čínské společnosti, jako je například Lenovo, které bude své telefony s Windows Phone 10.0 nabízet prostřednictvím operátora China Mobile. Společnost Tencent zas bude svým zákazníkům nabízet bezplatný upgrade pro Windows 7 a 8.1. Totéž slibuje i velká internetová společnost Qihu 360.

To nejlepší na konec. Také společnost Xiaomi potvrdila spolupráci s Microsoft. V dohledné době začne uživatelům telefonu Mi4 nabízet ke stažení Windows 10 Technical Preview. Ti se pak budou moci spolupodílet na testování a budou tak poskytovat Microsoftu zpětnou vazbu pro odladění celého systému.

Dnes se v naší redakci rozpoutala vášnivá diskuze o tom, zda spojení Microsoft a Xiaomi je krok správným směrem. Jaký je váš názor? Je Windows Phone 10.0 systémem budoucnosti? Nebo jste skalní příznivci Androidu? Pořídili byste si Mi4 s OS Windows Phone? Komentáře pod článkem jsou tím místem, kam můžete psát své názory.

[Zdroj] [Via]