Termín představení již netrpělivě očekávaného telefonu Huawei P8 se kvapem blíží. Dá se očekávat velmi tenký a prémiově zpracovaný chytrý telefon, jak je už zvykem u této řady, dříve uváděné pod názvem Ascend P, nyní si musí vystačit pouze s označením P.

Telefon bude s největší pravděpodobností osazen 5,2 palcovým displejem FullHD, tedy s rozlišením 1080 x 1920px. Uvnitř bude tepat procesor s osmi jádry HiSilicon Kirin 930 podporován 3GB RAM. Hlavní fotoaparát vybaven 13 megapixelovým snímačem, duálním LED bleskem a také optickou stabilizací. Interní paměť by měla dosáhnout na 32GB.

Huawei P8 snímek

Vraťme se nyní k fotoaparátu. Očekává se, že modul kamery bude lehce vystupovat z těla, vezmeme-li v potaz velikost šasi telefonu, které by mělo dosahovat pouhých 6mm tloušťky. Do takto tenkého těla by se pravděpodobně modul OIS nevešel. Výše uvedené rozlišení nám potvrzuje i nyní uniklý snímek, který byl údajně pořízen Huawei P8. Snímek pořízený v noční dobu a zobrazující noční oblohu v jakési metropoli nám může ledasco prozradit o kvalitě samotného senzoru.

Poměrně kvalitně pořízený snímek je prost veškerých tzv. světelných halo efektů, které jsou často spojovány s optikou vybavenou OIS v chytrých telefonech. To jestli je to náhoda, nebo případně dotažené nějakým postprocesingem se dozvíme již v příštím měsíci, kdy bude P8 uvedena.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.