Rok 2015 je plný překvapení, alespoň co se společnosti Xiaomi týče. Včera jsme se dozvěděli, že hodlají připravit své první chytré hodinky a dnes k hodinkám přibudou i chytré boty.

Li Ning je poměrně dobře známá společnost, kterou v roce 1990 založil čínský atlet Li Ning a je tedy jasné, že se firma zabývá výrobou sportovních potřeb. Pyšní se tím, že jejich boty obouvají například americký basketbalista Shaquille O´Neal nebo ruská tyčkařka Jelena Isinbajeva. Od roku 2010 má tato značka výhradní zastoupení i v České a Slovenské republice.

Podle posledních informací chce Li Ning uzavřít partnerství se společností Xiaomi a společnými silami vyrobit chytrou běžeckou obuv, která bude mít v podrážce čip, který bude pomocí Xiaomi aplikace propojen s telefonem a bude sledovat a shromažďovat údaje o veškeré vaší sportovní aktivitě.

Pro zasvěcené je spojení s Xiaomi poměrně logické. Jak Li Ning, tak i Xiaomi spolupracují s Huami Technology, která vyvíjí technologie pro inteligentní nositelná zařízení. To by mohlo být skvělou příležitostí pro propojení Mi Band, případně Xiaomi SmartWatch a běžecké obuvi. Sám Li Ning k tomu říká: „Doufáme, že je to výborná příležitost poskytovat profesionální nositelná zařízení a chytré boty pro všechny běžecké nadšence v Číně, a to za velmi přijatelnou cenu.“.

Určitě bude zajímavé sledovat, jak tato spolupráce bude pokračovat a zda chytré boty spatří světlo světa ještě letos.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.