Asi se všichni shodneme, že výdrž baterie je u mobilních zařízení jedním z klíčových vlastností, ať už se jedná o telefony či o tablety. Výrobci neustále hledají  nové cesty k prodloužení výdrže cestami navyšování kapacity, nebo novými typy a technologiemi baterií. Čínský Ramos neponechal nic náhodě a po podepsání strategického partnerství s gigantem BYD (psali jsme ZDE), který operuje na trhu s elektrickými vozidly a nabíjecími články, slibuje uvést na trh novou generaci baterií a doufejme odstartuje novou éru výdrže mobilních zařízení.

Podle Ramosu by nová generace baterií měla mít energetickou kolem 800 Wh/L což je zhruba 40 % nárůst  560 Wh/L bateriím používaných v současné generaci mobilů. Kapacity by se tak zvýšila ze současných 3.8V/3000 mAh na 3.8V/4850 mAh (18.4 Wh) a to odpovídá poměrově dokonce 60 % zvýšení. To samozřejmě ovlivní jak výdrž mobilního zařízení, tak i rychlost nabíjení. První vlaštovkou  z kooperace Ramos/BYD by měl být připravovaný první telefon od Ramosu, který by měl vstoupit na trh v průběhu roku 2015 a to málo co o něm je známo jsme publikovali ve výše zmíněném starším článku. Základy nové technologie baterií už byly použity v tabletu Ramos i9s a výborná výdrž tohoto zařízení nám dává naději, že tyto sliby nebudou jen planým PR a skutečně se dočkáme něčeho speciálního.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.