To, že společnost HTC představila na MWC v Barceloně svou novinku HTC One M9, snad netřeba připomínat. A jak se zdá, nebude to jediný letošní telefon z řady One.

Na stránkách Tenaa se objevil další HTC model, který tentokrát nese označení One E9. Podle parametrů, to nebude žádné ořezávátko a bude smělým konkurentem modelu One M9.

Díky Tenaa si tedy můžeme shrnout alespoň základní specifikace E9. Telefon, nebo díky 5,5 palcové úhlopříčce displeje spíž phablet, by měl mít rozlišení obrazovky 1440 x 2560 pixelů. Čelní strana má jak nahoře tak i dole dvojici reproduktorů Boom Sound. Procesorem by měl být osmi jádrový MT6795 s 64 bitovou architekturou. Operační paměť má kapacitu 3 GB a vnitřní pak 32 GB.

Fanoušky mobilní fotografie by mohl zaujmout 20 MPix hlavní fotoaparát s LED bleskem, který už jen při pohledu na snímek z Tenaa, působí opravdu masivním dojmem. Přední kamera bude mít buď 13 MPix nebo bude ultrapixelová s 4 MPix. Telefon by měl být DualSIM a operačním systémem bude Android 5.0 Lollipop s nadstavbou HTC Sense 7. Baterie by měla mít kapacitu 2800 mAh, což by mohlo být málo, vzhledem k velkému displeji s QHD rozlišením. Nebude chybět podpora LTE.

O ceně a představení HTC One E9 se zatím jen spekuluje. Podle těchto fám by měl být telefon prezentován do konce tohoto měsíce a cena by se údajně měla pohybovat kolem 320 dolarů.

[Zdroj] [Zdroj]