V letošním roce se nám trochu zahýbala škatulata co se týče oficiálních distribucí čínských značek. Hlavním hybatelem byla společnost Dynamic Mobile (původně Zopomobile), na kterou se dnes v článku zaměříme.

Zopomobile původně začalo se značkou (jak nepřekvapivě) Zopo a v loňském roce k ní přibralo i oficiální distribuci iOcean. Po problémech, týkajících se komunikace s čínskými partnery a (dle mého překvapivě) slabého zájmu českých zákazníků o značku iOcean, byla tato distribuce ukončena. Následně se Zopomobile přejmenovalo na Dynamic Mobile a společně s tiskovou zprávou rozjelo zastoupení značky Leagoo, se kterou má společnost velké plány. V plánu je distribuce této značky do retailu a obecně jsou očekávání nastavena velmi vysoko. Nový projekt je dostupný na adrese myleagoo.cz a produkty značky Leagoo jsou nově dostupné i v jejich showroomu v Praze na Jiřího z Poděbrad.

Poněkud více v zákrytu a bez povšimnutí (děkuji za upozornění našeho čtenáře) přišlo spuštění oficiální distribuce značky Elephone. Zde je strategie poněkud odlišná, sami zástupci Dynamic Mobile plánují v brzké době cestu do Číny, kde mají dohodnutu schůzku s vedením společnosti Elephone, na které by si měli stanovit strategii a plány pro český trh. Podle prvních indícií to ale vypadá, že se bude jednat o nízkonákladový e-shop bez zbytečného marketingu a dalších věcí, který zvyšují cenu pro koncového zákazníka. Co z toho pro nás plyne? Mohli bychom se těšit na velmi nízké ceny v oficiální české distribuci mladé a dynamické značky Elephone. Český Elephone shop je dostupný na adrese Elephones.cz.

Jak se vy díváte na rozšiřování oficiálních zastoupení? Dejte nám vědět v komentářích níže.