Jiayi posalo do prodejních sítí již svůj druhý levný telefon, kterým cílí na mezinárodní zákazníky. Tentokrát se jedná o Jiayu F2.

Jiayu se se svým S3 trefilo do poptávky. Jiayu S3 má pěkný design, velký displej, vysoký výkon a docela odladěnou ROM. Nyní se nás snaží zaujmout i se svým ultralevným modelem F2, i když je zde použit poněkud rozporuplný starší MT6582 chipset. Odradí vás to od koupě? Čtěte dále.

jiayu-f2-1

Za 124,99 dolarů nabídne Jiayu F2 docela dost. Provedení je příjemné a celkové specifikace jsou s ohledem na nízkou cenu docela vysoké. Jiayu použilo 5-palcový 720p IPS displej nad nímž ční 5 megapixelový přední fotoaparát a na zadní straně je 8 megapixelový Sony IMX179 senzor.

jiayu-f2-2

Co se týče procesoru, tam je to poněkud zvláštní. Spíše než použít nyní více populární MT6732 procesor s integrovaným LTE, Jiayu se rozhdlo pro MT6582 (který frčel v levných telefonech v loňském roce), s přídaným LTE modemem, tak aby podpora 4G LTE byla zajištěna. Na tom se jim povedlo zřejmě docela ušetřit a tak zde dále najdeme velkou 3000mAh baterii, 2 GB RAM, 16 GB ROM, OTG, dual SIM a podporu rozšíření interní paměti via micro SD karty a to vše v telefonu, který stojí méně než 125 dolarů. Tedy jenom o cent, ale stojí méně.

jiayu-f2-3

MT6582 čip by mohl pár lidí odradit, ale v minulosti již několikrát Jiayu potvrdilo, že telefony dělat umí a použitý hardware tohoto telefonu (za jeho cenu) vypadá velmi zajímavě. V segmentu entry-level je dle našeho názoru hráč, se kterým by se mělo počítat.

[Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.