Včera byla Googlem oficiálně spuštěna aktualizace na Android 5.1 Lollipop a předpokládá se, že jako první budou aktualizovány Motorola Nexus 6 a HTC Nexus 9, a to i přesto, že se Android 5.1 už nějakou dobu objevuje na zařízeních Android One.

Na oficiálním androidím blogu se objevila zpráva, že tato aktualizace bude kromě zvýšení stability a výkonu, obsahovat řadu nových funkcí. Mezi ně patří například podpora více SIM karet, ochrana zařízení a také HD Voice, tedy vyšší kvalita zvuku při hovorech.

02.27_Android_LollipopIG_G

Všechny tyto nové funkce budou však fungovat jen mezi podporovanými přístroji s touto aktualizací. Zajímavá je funkce ochrany zařízení, kdy váš ztracený nebo ukradený telefon bude zablokován a toto uzamčení bude trvalé i po uvedení přístroje do továrního nastavení. Odemknout přístroj budete moci pouze vy, pokud se přihlásíte na svůj Google účet. Další novinkou u Android 5.1 je i připojení k síti, případně spárování Bluetooth nebo Wi-Fi přímo z rychlého nastavení.

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.