Hospodářské výsledky jihokorejského Samsungu nejsou v posledním období nijak lichotivé. Už v říjnu/októbri loňského roku jejich provozní zisk poklesl o 60% a příjem z prodeje zaznamenal propad o 20%. Přestože se vedení společnosti pokusilo o jakási úsporná opatření, nevedlo to k výraznějšímu efektu. Dokonce jej v rámci prodeje mobilních zařízení předběhl i jeho největší konkurent, Apple.

Svůj lví podíl na tom určitě mají i výrobci cenově dostupných zařízení, jako je například Xiaomi. A pokud se podíváme na ceny, za které by se měl prodávat Samsung Galaxy S6 Edge v České republice (+/- 24.000 Kč), musíme říci, že tato suma je opravdu horentní.

Podle slov výkonného ředitele společnosti Cyanogen, Kirta McMastera, by mohl být Samsung, v souvislosti s jeho cenovou politikou, převálcován do pěti let konkurencí, která nabízí zařízení se solidním poměrem cena/výkon.

McMaster také poznamenal, že Samsung by se měl poučit z toho, co jej potkalo na indickém trhu, kde jej během 8 měsíců z jeho vedoucí pozice doslova smetl Micromax. Jistou paralelu vidí McMaster u společnosti Nokia nebo RIM (zařízení BlackBerry) a tvrdí, že podobně dopadne nejen Samsung, ale také americký Apple, protože není konkurence schopný na poli low-endových zařízení.

Vodítkem, jak uspět na trhu by přitom mohl být samotný Cyanogen, který plánuje pro letošní rok instalovat svůj CyanogenMod na mnohá zařízení, která by se mohla objevit na světových trzích. Snaží se nabízet kvalitní software, který může běžet bez problémů i na nízko nákladových přístrojích.

[Zdroj] [Via]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.