DG700 DOOGEE TITANS2 je smartphone, určený pro činnosti, které běžné telefony hůře (a nebo vůbec) snášejí – aktivní sport, outdoorové akce, práce v extrémním prostředí atd. Zesílené elegantní kovové pouzdro je prachu odolné a vodotěsné. Švih horského vůdce dodává tomuto telefonu nejen propracovaný design, ale také imitace krokodýlí kůže, použitá na zadní straně. To však nejsou jediné aspekty, mluvící ve prospěch nákupu DG700 – těmi dalšími jsou např. akumulátor s kapacitou 4000 mAh, funkce PowerBanku, nebo inteligentní tlačítko … Pokud jste alespoň trochu zvědaví na mé zkušenosti s tímto modelem, zvu vás ke čtení. Ale ještě před tím, bych chtěl za zapůjčení tímto poděkovat e-shopu DooGee-shop.cz.

Balení

Telefon je uložen v designově dobře vyvedené krabičce s vyobrazením přístroje na horním víku a specifikacemi na spodní straně krabičky. Pod lůžkem, obsahujícím samotný telefon, najdeme manuál v angličtině, náhradní krycí fólii, utěrku na displej, špuntová sluchátka, OTG kabel, synchronizační a nabíjecí kabel a samozřejmě EU nabíječku, která nevyžaduje žádnou redukci.

Design a zpracování

DG700 DOOGEE TITANS2 je od pohledu velmi solidní přístroj, který vydrží pád nebo intenzivní zátěžové užívání. Čím to je? Ve skutečnosti je pouzdro přístroje vyztuženo kovem a tvrdou pryží a navíc jsou otvory pro jack a synchronizační kabel dobře uzavřeny zaklapovací krytkou. To mimo jiné znamená, že telefon lze vystavit např. vodní spršce nebo jej i na chvíli ponořit do vody, aniž by to mělo vliv na spuštěné činnosti telefonu. Pokud si ani teď nejste jisti, vězte, že po odstranění zadního panelu uvidíte gumový kryt, který chrání vyměnitelnou baterii a sloty pro SIM karty a microSD. Na tomto místě je třeba poznamenat, že smartphone je certifikován v třídě IP67, která výslovně uvádí, že DG700 má prachutěsné pouzdro, a co víc, tento model může zůstat pod vodou v hloubce 1,5 m (od základu) po dobu 30 minut. Díky této konstrukci a hmotnosti 230g při tloušťce 13 mm máte jedinečný pocit, že v ruce držíte opravdu bytelný stroj, kterým můžete býkovi rozrazit lebku mezi rohy a pak v klidu volat domů manželce, že jste sehnali trochu hovězího na nedělní oběd. Každopádně, telefon nikde nevrže, neskřípe, nic se neodchlypuje a je vidět, že důraz na kvalitu zpracování tohoto telefonu je vysoký.

Přední panel, to není jen 4,5 palcový qHD displej. Jsou to také další prvky. Najdeme zde tři kapacitní tlačítka (bez podsvícení), sluchátko, přední kameru a notifikační LED diodu. Zadní strana je pokrytá imitací krokodýlí kůže a jejím hlavním motivem je elegantní stříbrná kovová ochrana zadní (hlavní) 8 megapixelové kamery a přisvětlovací led diody, která slouží také jako blesk.

Protože jde o outdoorový telefon, je jeho baterie i sloty pro SIM karty a SD kartu kryty speciální gumovou záslepkou, která brání vniknutí vody či vlhkosti k těmto citlivým součástem telefonu.

Displej

DOOGEE je osazen 4,5-palcovým IPS displejem, který byl vyroben pomocí technologie One Glass Solution (OGS). Tato technologie je ideální pro telefony používané v horších podmínkách, protože umožňuje lepší reprodukci barev, včetně hlubších odstínů černé a zároveň zajišťuje lepší viditelnost na slunci oproti klasickému IPS displeji.

Zobrazovací úhly jsou u tohoto telefonu dostatečně široké. Rozlišení tohoto qHD displeje je 960 x 540 pixelů, což je 245 pixelů na palec. Díky těmto vlastnostem je zobrazovaný obsah bez problémů čitelný. Podsvícení je rovnoměrné po celé ploše.

Co je příjemné, že displej má velmi dobrou zpětnou dotykovou vazbu, takže i na příkazy zadané velmi jemným a lehkým dotykem reaguje správně a bez zpoždění. Mimoto disponuje mulititouchem pro 5 tlakových bodů. Jedinou nevýhodou je nemožnost ovládání displeje v rukavicích.

HW, OS a výkon

Výkon a práci pro DOOGEE DG 700 TITANS2 odvádí procesor MediaTek MT6582 – s taktovací frekvencí 1,3 GHz, který je vybaven čtyř jádrovou architekturou, založenou na ARM Cortex-A7. Tento čip je vyroben za pomoci 28 nm výrobní technologie. Grafiku obhospodařuje  dual-core grafický čip Mali-400MP2, taktovaný na 500 MHz. Telefon disponuje 1 GB RAM paměti a 8 GB ROM uživatelské paměti.  Pokud je to pro vás málo, můžete bez problémů využít vestavěný slot pro microSD kartu, díky němuž přidáte až 64 GB.

Smartphone běží na systému Android 4.4. KitKat a byl výrobcem obohacen o grafické uživatelské rozhraní. Nějaký problém se softwarem jsem vážně nezaznamenal, protože jde opravdu jen o změnu vzhledu ikon do futuristického designu a změnu úvodní obrazovky (uzamknutí/odemknutí), ze které můžete přímo přejít do aplikací telefonu a zpráv. Systém nabízí podporu pro inteligentní Wake, který podporuje gesta nad displejem.

Společnost DOOGEE se rozhodla u svého modelu DG700 TITANS2 zavést také tzv. “Inteligentní tlačítko”. V jeho nastavení lze definovat dvě akce. První akce se aktivuje dvojím krátkým stisknutí tlačítka a druhá delším podržením tohoto tlačítka. V defaultním stavu je pro první akci nastavena baterka a pro druhou fotoaparát. Samozřejmě si můžeme vybrat jakoukoli jinou kombinaci z kompletního seznamu funkcí telefonu. Pěkným doplňkem je také režim host, kdy můžete skrýt vaše data před jinými a tím je mít vždy v bezpečí. Během testů systém pracoval velmi hladce a já jsem nezaznamenal žádné zpomalení či zamrznutí nebo snad pád a nenadálé ukončení aplikace.

Kombinace Quad-core SoC s dual-core grafickým čipem od ARM, doplněná 1 GB paměti RAM je dobře známá. Toto trio je schopno zvládnout většinu herních titulů, které jsou k dispozici na Google Play. Můžete se spolehnout na zábavu s takovými tituly jako je Rayman Fiesta Run, Angry Birds, Hvězdné války II nebo Benji bananas. Nesmíme ovšem zapomenout ani na náročnější hry, jako např. Dead Trigger 2, Asphalt 8: Airborne, GT Racing 2: The Real Cap Exp nebo Eternity Warriors 3.

DOOGEE TITANS2 DG700 jsem testoval za pomoci nejoblíbenějších benchmark aplikací a výsledky jsou následující:

Baterie a výdrž

Jednou z hlavních výhod DOOGEE DG700 je bezesporu jeho baterie s kapacitou 4000 mAh, což je pro každodenní použití, čímž mám na mysli několik hlasových hovorů denně, procházení webu za použití datového tarifu nebo WiFi, focení, e-mailovou synchronizaci (NIC aktivní po celou dobu), stejně jako synchronizaci aplikací na pozadí, naprosto dostačující. Telefon byl schopen zvládnout 3 dny nepřetržitého provozu. Režim vyhrazený pro správu napájení, který pomáhá šetřit energii, najdete bez problémů v Nastavení. TITANS2 DG700 může být také použit jako PowerBank a nabíjet tak další zařízení. Za zmínku také stojí funkce Quick Charge (rychlé nabíjení), kdy po hodině je baterie nabitá již na 50 procent. Výsledek testu baterie pomocí aplikace PC Mark můžete vidět na screenshotu níže.

Konektivita a GPS

Komunikační rozhraní, umístěná v DOOGEE DG700 TITANS2, jsou typickým standardem pro tuto třídu telefonů. DG700 je vybaven bezdrátovým modulem Wi-Fi, Bluetooth, dvěma sloty pro SIM karty, HotKnot, GPS, microUSB portem v. 2,0. WiFi síťová karta pracuje ve standardu N a je stabilní. Při použití aplikace Analyzer WiFi byla intenzita signálu z routeru při vzdálenosti 1 m -35 dBm, při vzdálenosti 6 m klesla na -55 dBm (nižší hodnota = lepší). Náš Dual SIM telefon samozřejmě zvládá duální pohotovostní režim. První slot podporuje standardní velikost SIM karty a druhý je určen pro microSIM. Telefon pracuje v rozsahu sítí GSM (850, 900, 1800 a 1900 MHz) a W-CDMA (850, 1900 a 2100 MHz).

MicroUSB 2.0 port podporuje také USB On-The-Go (OTG). Příslušný adaptér (kabel) je součástí prodejního balení. OTG umožňuje připojení externích vstupních zařízení a flash disku. Kromě toho je možno flash disk nastavit jako výchozí místo pro ukládání vašich dat.

Hlasové hovory proběhly bez problémů a žádný z účastníků hovoru nezaregistroval špatnou kvalitu zvuku. Jak je na tom GPS? První spuštění GPS a jeho lokalizace trvala asi minutu. Další test spuštění aplikace a opětná lokalizace GPS satelitů již byla otázkou pár vteřin. Takže se dá říci, že GPS přijímač v DOOGEE DG700 funguje správně. Výsledek si můžete prohlédnout níže na screenshotech, včetně trasy sledované pomocí aplikace Endo Mondo.

Fotoaparát

Hlavní kamera je jako obvykle umístěna na zadní straně telefonu. V případě DOOGEE DG700 TITANS2 jde o 8 megapixelový snímač se clonou f/2.2 a ohniskovou vzdáleností 4 mm. Hned vedle se našlo dost místa pro dosti velkou přisvětlovací LED diodu, která slouží zároveň jako blesk. Fotoaparát je schopen pořizovat snímky v maximálním rozlišení 3264 x 2448 pixelů ve formátu 4:3. Při tomto rozlišení kamery jsou fotografie lepším průměrem, jak můžete vidět níže. Všechny fotografie byly pořízeny v plně automatickém režimu bez jakýchkoliv foto aplikací. V rámci nastavení samozřejmě najdete – vyvážení bílé, různé expozice, rozlišení, režim scény, ISO (Auto, 100, 200, 400, 800, 1600) a třeba také nastavení pro panorama. Pomocí hlavní (zadní) kamery lze také nahrávat video v rozlišení FullHD 1080p s frekvencí třicet snímků za sekundu, které nevypadá vůbec špatně. I zde najdeme celou řadu nastavení, která lze využít. Přední selfie kamera je 5 megapixelová a fotí do rozlišení 2560 x 1920 pixelů.

Zvuk a multimédia

Náš smartphone si s multimédii poradil velmi dobře, stejně jako většina zařízení, která běží na čtyř jádrovém procesoru MT6582. Snad jen zvuk z reproduktorů je docela průměrné kvality, což je ovšem podle mě dáno větším důrazem na ochranné prvky telefonu a jeho bytelností. Sluchátka – špunty zní bezproblémově, i když skalní audiofilové mohou namítnout, že jsou krapet přebasována. Ovšem ruku na srdce, jakou kvalitu sluchátek lze vlastně očekávat ve standardním prodejním balení? Asi těžko můžeme uvažovat o sluchátkách, jež by cenou byla na stejné úrovni jako přístroj sám. Audio formáty/kodeky, které běžně přehrajete jsou: AAC, AMR, eAAC+, MIDI, MP3, MPEG-2, WMA, WAV, … Co se týká videa, jde o: 3GPP, AVI, H.263, MKV, MP4, WMV, …

Závěr

Smartphone DG700 DOOGEE TITANS2 je telefon, kterému je dobré věnovat pozornost, pokud hledáte odolné zařízení za rozumnou cenu. Tento model je odolný nejen proti prachu a vodě (IP67), ale DooGee uvádí, že materiály, ze kterých je vyroben, splňují i armádní normy. Telefon dále nabízí odolnost proti vibracím, nárazům či poškrábání. Kromě toho by měl být funkční v rozsahu teplot od -45°C do +85°C. Což jsem samozřejmě nezkoušel. Pozoruhodná je také výdrž velkokapacitní baterie, která je schopna poskytnout dlouhou pracovní dobu na jedno nabití a funkce PowerBanku, pro nabíjení dalších zařízení. Samozřejmě DOOGEE DG700 TITANS2 má i své mouchy, tou největší je asi nemožnost práce s telefonem (mám na mysli displej) v rukavicích a bohužel na můj vkus, je tu slabší zadní kamera. Každopádně mohu napsat, že TITANS2 je ve své cenové kategorii velmi zajímavý přístroj, zvláště pro uživatele, pracující ve ztíženém prostředí nebo pro outdoorové šílence. Telefon můžete zakoupit na Doogee-shop.cz za cenu 4.180,- Kč.