Dozvuky MWC 2015 v Barceloně jsou stále cítit a protože bylo představeno takové množství novinek, tak některé menší oznámení a novinky trochu zapadly. Jednou z takových událostí bylo předvedení trojice nových tabletů od německé firmy Haier, která se už dlouhou dobu ve své mobilní divizi specializuje na přeznačování čínských produktů a pod svojí vlajkou a značkou je prodává v Evropě. A k našemu překvapení jsme se potkali s velmi zajímavým starým známým 🙂

Tím je bezesporu iFive Air, kterému jsme se věnovali v minulosti v řadě článků (například ZDE) a jedná se o designově i výkonnostně interesantní 9.7″ tablet parazitující jako mnoho jeho čínských kolegů na návrhu i jménu iPadu Air. Kompletní specifikace můžete najít v odkazu výše takže jen zmíním, že se jedná o vnitřnosti založené na Rockchipu 3288 a Retina rozlišení 2048 x 1536 pixelů na dané úhlopříčce. Tablet by měl být dostupný jako HaierPad 971 od dubna 2015 v Evropě a cenovka 249 euro není špatná vzhledem k výkonu, vzhledu a kvalitě tabletu. Jen dodám, že se bude jednat o standardní Android 4.4, žádné experimenty s dual-bootem nečekejte.

Haier dále představil dvojici Windows tabletů a ačkoliv se určitě jedná také o přeznačené čínské značky tak není zřejmé o které modely se přesně jedná. Prvním je HaierPad W800 nabízející 8″ IPS displej, čtyřjádrový Intel Atom, plnou licenci Windows 8.1 a to vše za 129 euro. Druhým pak HaierPad W203 se 10.1″ displejem, Intelem Atom Z3735F, 2 GB RAM, plnohodnotným USB portem, Windows 8.1 a klávesnicovým obalem započteným v prodejní ceně 249 euro. Bohužel přesné specifikace těchto dvou Windows tabletů nejsou k dispozici, takže je složité odhadnout o jak výhodnou koupi se bude jednat. Obecně je však přeznačování kvalitnějších čínských značek a jejich import to Evropy krokem pozitivním a my můžeme jen doufat v další podobné experimenty.

[Zdroj]