Huawei uvedl oba výše zmíněné telefony již v minulém roce a dle původního prohlášení společnosti nebylo nepočítalo s tím, že by se oficiálně podívaly mimo asijské trhy, což především u Honor 6 Plus byla velká škoda (více zde). Jenže, kde ty loňské sněhy jsou. Huawei nyní obrátil a na nedávno skončeném MWC v Barceloně přišel s novým prohlášením, kde oficiálně uvedl blížící se vstup jak Honor 6 Plus, tak i Honor 4X na evropské trhy, tedy i ty naše, české a slovenské.

Jak je již známo, tak Huawei uvedl obchodní značku Honor kvůli expanzi na světové trhy, kde přeci jen Honor zní liběji, než Huawei. Toto obchodní jméno bylo slavnostně oznámeno na konci minulého roku v Berlíně. Při této příležitosti dostal největší prostor Honor 6. Telefon s podporou celého spektra LTE, tedy podporující i ty naše, evropské frekvence. Na druhou stranu však v trochu okleštěné verzi, bez možnosti využití dualSIM.

Nyní, jak se zdá, dozrál čas na příchod jeho většího bratříčka. Ten přináší další zajímavost do mobilního světa, a to duální snímač fotoaparátu s dvěma objektivy. Telefon je také znatelněji větší, díky 5,5 palcovému displeji FullHD. Uvnitř telefonu tepe procesor z domácí produkce Huawei, HiSilicon Kirin 925, což je osmi jádro s technologií big.LITTLE. Všechny snímače fotoaparátů disponují 8 Mpx rozlišením, přičemž ty dva zadní jsou na výstupu softwarově interpolovány na 13 Mpx. Více o telefonu můžete „nastudovat“ zde.

Honor 6 plus 1

 

Druhým představitelem, který doplní rodinku Honorů na evropském trhu, bude Honor 4X, který stejně jako Honor 6 Plus disponuje 5,5 palcovým displejem, v tomto případě však s rozlišením pouze HD. Uvnitř přístroje se skrývá procesor z produkce Qualcomm, Snapdragon 410, s 2 GB operační paměti. Hlavní fotoaparát disponuje 13 Mpx snímačem od Sony. Baterie umístěná uvnitř slibuje až 3 denní výdrž při běžném provozu. O tomto telefonu více informací získáte zde.

Honor 4X

Obě novinky by se měli objevit na přelomu jara a léta 2015 na obou zmíněných trzích. Ceny zatím nebyly stanoveny.

[zdroj]