Aktualizováno o další snímky, viz galerie níže.

Máme za sebou týden nadupaný novinkami. Mobile World Congress v Barceloně je u konce a dalo by se říci, že si konečně můžeme trochu vydechnout. Takže nastal čas se podívat na některé záležitosti podrobněji. Společnost ZTE se prezentovala několika novinkami. Jednou z těch hlavních, byl například phablet S3, který zaujal především EvePrint ID, tedy biometrickým skenerem oční sítnice. Avšak díky probíhajícímu kongresu a oficiálně představeným novinkám, tak trochu zanikla zpráva o připravovaném nástupci vlajkové lodi společnosti ZTE, tedy Nubia Z9.

V Barceloně bylo spatřeno mezi oficiálně předvedenými zařízeními i jedno tak trochu tajemné. Na internetu se objevily záběry tohoto zařízení, a to nejen z kongresu MWC. Podle nich se můžeme domnívat, že se jedná o nástupce Nubia Z7, tedy Z9.  To, jestli to byl záměr, nebo šlo o chybu či nepozornost ZTE, je věc samotné společnosti. Jisté však je, že příchod tohoto zařízení se očekává v nejbližších měsících. Vycházíme z minulosti, kdy Z7 byla uvedena v červenci/júni loňského roku, takže se dá předpokládat i podobný termín uvedení v případě Nubia Z9.

ZTE Nubia Z9 _12

Novou zprávou však je, že by Nubia Z9 měla přijít ve třech modifikacích, podobně jako Z7. Takže můžeme očekávat Nubia Z9 mini, Nubia Z9 max a Nubia Z9. Poslední jmenovaná by měla být po vzoru současného modelu top zařízením. Níže se můžete také podívat na nově uniklé snímky, které potvrzují zpracování s kovovým rámečkem a dále dva sloty pro SIM a microSD karty. Na zadní straně je vidět fotoaparát, který je ohraničen červeným prstencem.

ZTE Nubia Z9 _13

Můžeme tedy očekávat velice prémiové zařízení s kovovým rámečkem a skleněnými zády, tedy alespoň dle současných úniků. Vzhledem k tomu, že Nubia Z7 nabízí QuadHD displej (2560 x 1440) a operační paměť 3 GB, dá se očekávat, že nový model na tom bude obdobně, dost možná i s navýšením operační paměti na 4 GB. Velikost displeje, dle čínského trendu, nebude nižší než 5,5 palce. Lze předpokládat i podporu 4G sítí. To, jaké frekvence bude podporovat, si asi budeme muset počkat do oficiálního uvedení. Doufejme, že by tu mohly být zahrnuty i ty evropské, stejně jako u z nedávné novinky ZTE S6 Blade. Systém by měl běžet již na Android 5.0 Lollipop.

[zdroj][zdroj]