Máme za sebou již čtyři dny MWC 2015. Novinek pomalu ubývá a náš přehled se díky tomu zkracuje. To nám však nebrání, abychom nenapsali o tom, co se událo během středy.

4. března 2015

ALCATEL – společnost na MWC přivezla kromě chytrých telefonů také chytré hodinky One Touch Watch. Nejedná se o jedny hodinky, ale o celou modelovou řadu, kterou tvoří čtyři varianty s odlišnými řemínky. Hodinky jsou kompatibilní se smartphony s operačními systémy Android a iOS.

ALCATEL-ONETOUCH-WATCH

NOKIA – zbytek Nokie, který nepozřel Microsoft, předvedl na MWC tablet N1 s Androidem. Tělo je zhotoveno z jednoho kusu hliníku, který na přední straně doplňuje ochranné sklo Gorilla Glass 3, které chrání IPS displej.

Nokia-N1-01

BLACKBERRY – tato společnost ukázala dva nové modely svých telefonů. BlackBerry Leap, který bude spíše cenově dostupnou variantou a křížence populárního BlackBerry Passport a dnes představené novinky Leap. Tento kříženec je svým způsobem následovníkem řady Torch. Má celo dotykový displej, který je zahnut po obou stranách (tedy něco jako Samsung Galaxy S6 Edge), ale navíc má i vysouvací klávesnici.

blackberry-leap-970-80

THL – čínský výrobce THL v Barceloně odhalil kromě své vlajkové lodi, o které jsme nedávno psali zde, také další dva modely. Jeden zaujme nadprůměrnou baterií a druhý svou nízko nastavenou cenovkou. Takže fanoušci THL se mohou těšit na modely THL 2015, THL 5000T a THL T12.

thl-5000-p

BLACKPHONE – společnosti Geeksphone a Silent Circle letos na MWC prezentovaly novou verzi bezpečného operačního systému Privat OS 1.1, přičemž její příchod je podpořen novým hardwarem. Ten tvoří nová generace smartphonu Blackphone a nový sedmi palcový tablet Blackphone+.

bp-frontback4502

LENOVO – na stánku Lenova se objevil také model střední třídy, P70. Lenovo nabízí několik modelů s celkem solidní výdrží a jedním z nich je i nedávno představené Lenovo P70 s baterií o kapacitě 4000 mAh. Výrobce slibuje 15 hodin provozu s rozsvíceným displejem nebo až 46 dní ve stand-by režimu. Více v našem článku zde.

Lenovo-P70

Dnes máme poslední den veletrhu MWC 2015. Popravdě již nepředpokládáme žádné novinky či představení něčeho úžasného. To nám však nebrání, těšit se na příští rok. Mějte se hezky.