Je určitě správné a chvály hodné, že se výrobci mobilních zařízení zaměřují i na seniory nebo handicapované uživatele. Pro mnohé z nich je telefon nepostradatelnou denní nutností. Také na MWC se objevil výrobce, který prezentoval telefony, které jsou speciálně určeny nevidomým a slabozrakým uživatelům.

Doro 820 Claria je telefon, který společnost Doro vyvinula ve spolupráci s firmou Claria, která se specializuje na technologie pro handicapované. Mohlo by se zdá, že tento tržní segment není nijak zvlášť obsáhlý, ale opak je pravdou. Jen v Evropě je více než 2,5 milionu nevidomých a 26 miliónů lidí s nějakou poruchou zraku. Navíc 90% zrakově postižených jsou senioři a bohužel, současný trh neodpovídá potřebám této cílové skupiny.

Doro-Claria-820-Pic1-700x525

Doro 820 Claria je sice poměrně robustní, ale ergonomický a proto se dobře drží v ruce a snadno se sním manipuluje. Má zesílené vyzvánění a je vybaven fyzickými tlačítky. Kromě těchto funkcí je tu pro nevidomé uživatele nainstalován hlasový asistent Vox Claria, který nabízí nevidomým plný komfort při obsluze telefonu. Další zajímavou funkcí je i fotoaparát, který je osazen inteligentním senzorem, který je schopen rozeznat barvy a text.

Snad jedinou vadou na kráse tohoto, jinak velmi užitečného zařízení, je jeho cena. Doro 820 Claria by se měl totiž prodávat za cenu 500 euro (13.732,-Kč), což je tedy opravdu hodně, přestože vezmeme v potaz, že se jedná o speciálně vybavený telefon.

[Zdroj] [Zdroj]