Dnes máme středu a včera bylo na MWC 2015 v Barceloně opět živo. Probíhaly konference, předváděcí akce, návštěvníci viděli mnoho zajímavých novinek a jak jsme včera slíbili, přinášíme vám další krátký přehled toho nejzajímavějšího.

3. března 2015

INTEL – nové mobilní procesory Atom x3, x5 a x7 byly představeny na MWC. Procesorový gigant, Intel, se teď pokouší zavést nové značení pro svoji rodinu mobilních procesorů Intel Atom a ačkoliv by se mohla zdát tato snaha matoucí, tak opak je pravdou a nové kategorie by měly v podstatě kopírovat již zavedené značení vyšších tříd procesorů od Intelu. Více v článku zde.

intel

ZUCKERBERG – Mark Zuckerberg hovořil o rozšiřování internetového připojení do oblastí, kde dosud není využíváno. Podle jeho názoru budoucnost v této otázce patří především operátorům.

zuckerberg

CYANOGEN – tato společnost, stojící za oblíbenou alternativní ROM, představila kromě svého nového loga také také projekt, jenž společně s Qualcommem, se kterým ohlásila partnerství, umožní přímou podporu pro CyanogenMod.

cyanogenmod-new-logo

ALCATEL – předvedl speciální edici Alcatel OneTouch Hero 2+, kam se již CyanogenMod podařilo úspěšně instalovat. Celý článek najdete zde.

alcatel-onetouch-hero2

JOLLA – ukázala svůj Jolla Tablet, běžící na OS Sailfish 2.0. Systém Sailfish prozatím není příliš rozšířen. Nicméně, jak bylo na MWC řečeno, nová verze Sailfish 2.0 by měla být licencována i ostatním výrobcům. Uvidíme, jak to s rozšířením tohoto OS bude vypadat za rok. Více redakční kolega zde.

Jolla_Tablet3

IUNI – nabídla na MWC své dva nejlepší telefony IUNI U3 a U3 mini. Snapdragon procesor a 2K jsou samozřejmě součástí, ale více se dozvíte z našeho článku, který u nás vyšel již v listopadu/novembri 2014.

IUNI_U3

STRATOSStratos představil něco velmi zajímavého a bylo to opravdu překvapení. Bluetooth platební karty. S touto kartou můžete zahodit všechny karty, které máte. Nahrajete si je totiž na tuto jedinou Stratos kartu. Pokud se bojíte odcizení, vězte, že karta se ve stanovené době, kdy není v blízkosti vašeho telefonu sama vypne a zamkne. Snad se dostane i k nám. Přehledný příspěvek najdete zde.

stratos-payment-card

YEZZ – další společnost, podílející se na projektu ARA společnosti Google. Yezz je menší firma, o které možná slyšíte poprvé. Společnost se specializuje na výrobu unikátních modulů a připravuje pro ARA moduly fotoaparátů, baterií, datových uložišť a další. Nechme se překvapit, který její model bude nakonec nejúspěšnější.

yezz-project-ara

ZTE – zatímco jiní dávají do svých přístrojů čtečku otisků prstů, tak čínské ZTE jde ještě dál a v nově představeném ZTE Grand S3 najdeme skener oční sítnice. Princip je stejný jako u snímače otisků, tedy zajistit co nejvyšší bezpečnost vašich dat. Otázkou však je, jak to celé bude fungovat při slabém osvětlení? Více informací na našich stránkách.

zte-grand-s3-08

ARCHOS – na MWC 2015 v Barceloně občas vyplavou znenadání na povrch velice zajímavé kousky a nová řada tabletů Magnus, francouzského Archosu, k nim bezpochyby patří. Kapacita úložiště u tabletů je často bolavým místem a zatím jsme se v případě použití eMMC dočkali maximálně 128 GB kapacity, a to jen ve velmi výjimečných případech. Archos, díky své vyvinuté technologii Fusion, tuto hranici překonává a nabídne až 256 GB úložného prostoru, což by asi mělo stačit komukoliv. Detaily popisuje kolega zde.

archos-magnus

GIONEE – jak bylo předem ohlášeno společností Gionee, tak bylo i dodrženo. Gionee Elife S7 byl včera představen v Barceloně v souvislosti s pořádanou konferencí na MWC 2015. Informace, které jsme zde nedávno zveřejnili, se tedy ukázaly ve většině případů jako pravdivé. Náš článek najdete zde.

gionee_s7

Na závěr snad můžeme jen říci, že se těšíme na to, co přinese předposlední den MWC 2015 a zítra ráno vás bude opět čekat náš stručný přehled z dění v Barceloně.